Facebook Google+ Twitter

Czy znasz historię Polski?

Z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości TVP1 wypełniając swoją misję edukacyjną zamierza zmierzyć świadomość historyczną Polaków.

Myślisz, że świetnie znasz historię Polski? Już w poniedziałek, 10 listopada będziesz mógł sprawdzić swoje możliwości. To właśnie tego dnia Telewizja Publiczna organizuje test historyczny z zakresu "Polacy i sprawa polska: lipiec 1914 - luty 1919". Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają przed telewizory w najbliższy poniedziałek na godzinie 20.20.

Test odbędzie się w Krakowie w Auli Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla najlepszego uczestnika konkursu przewidziano nagrodę w wysokości 50 tyś zł. Również telewidzowie mają szanse zostać nagrodzeni. W konkursie SMS możliwe będzie zdobycie nagród rzeczowych. Jednak poza nagrodami ważna jest również dobra zabawa i oczywiście poszerzenie swojej wiedzy na temat naszego kraju.

W teście wezmą udział również osoby znane: aktorzy, artyści, sportowcy, politycy i dziennikarze. Będziemy mogli obejrzeń zmagania takich sław jak m.in. : Janusza Rewińskiego, Leszka Blanika, Jarosława Kaczyńskiego, Izabeli Trojanowskiej, Bronisława Wildsteina i innych. Prowadzącymi test będą Paulina Chylewska, Piotr Kraśko i Radek Brzózka.

Telewizja Publiczna zaprasza wszystkich chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy nie tylko przed odbiorniki telewizyjne, ale również do auli Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33 w Krakowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ciekawa inicjatywa :) TVP wypełnia misję to hm takie rzadkie, że aż warto pochwalić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za info;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.