Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7333 miejsce

Czy zniknie samolot sprzed hali sportowej MOSiR w Łodzi?

Samolot MIG-21, który stoi przed halą sportową MOSiR w Łodzi, został sprzedany prywatnej firmie.

Czy zniknie kolejny symbol Łodzi?
Samolot MIG-21 przed Hala Sportową na al. Politechniki w Łodzi. / Fot. Mariusz ReczulskiPrzed halą sportową na al. Politechniki w Łodzi, na cokole pomnika stoi samolot. Początkowo był to MIG-15, który w latach 90. XX wieku rozpadł się ze starości. W 2000 roku redakcji Expressu Ilustrowanego udało się znaleźć inny samolot. Był to MIG-21 - czytamy na stronie lodz.naszemiasto.pl.

Umowa użyczenia z Agencją Mienia Wojskowego, która była właścicielem samolotu, wygasła w 2005 roku. MOSiR nie był zainteresowany przejęciem samolotu, właściciel postanowił więc go sprzedać. Znalazła się prywatna firma, która chce kupić myśliwiec i zabrać z al. Politechniki.

MIG-21 na al. Politechniki w Łodzi. / Fot. Mariusz ReczulskiNie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi, bowiem pojawił się problem. Do odkupienia samolotu potrzebne jest zezwolenie na obrót mieniem koncesjonowanym przez MSWiA. Samolot sprzed hali sportowej MOSiR formalnie możne być nadal traktowany jako broń. W 2000 roku zapomniano o zaświadczeniu poświadczającym usunięcie działek bojowych. Aby transakcja została sfinalizowana, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji musi wydać zgodę na sprzedaż bez certyfikatu o rozbrojeniu.

MIG-21 na al. Politechniki w Łodzi. / Fot. Mariusz ReczulskiKiedy samolot zostanie zabrany sprzed hali sportowej? Jeszcze nie wiadomo. Miejmy nadzieje, że jednak MIG-21 zostanie przed halą MOSiR i nie zniknie kolejny symbol Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Może po prostu wrósł w pejzaż i ludzie się przyzwyczaili. Pewnie na gwałt potrzebne jest miejsce dla ... F11

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mariuszu, tak naprawdę, to on tam pasuje jak "wół do karety". aczkolwiek wcale mi nie przeszkadza. Zrozumienia więcej bym miał dla tego gadżetu, gdyby w hali obok były organizowane regularne targi produktów związanych z lotnictwem, no...!
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 29.01.2012 21:06

A co on symbolizuje ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.