Facebook Google+ Twitter

Czy znowu będzie zadyma na Krakowskim?

Pytanie zdaje się być retoryczne, bo już widać podsycanie atmosfery i zwieranie szeregów przed zbliżającym się 10 kwietnia. Rocznica jest bowiem doskonałą okazją dla wylewania wszystkich możliwych żalów i powtarzania znanych oskarżeń pod adresem rządzącej koalicji.

Baczny obserwator na pewno zauważył w ostatnich kilku dniach pewien logiczny ciąg zdarzeń medialnych, który zapewne będzie miał kontynuację, a apogeum osiągnie w dzień rocznicy katastrofy smoleńskiej. Hucznie ogłoszony raport PiS o stanie państwa, nagłośniony medialnie apel dwóch wdów do Polonii amerykańskiej o pomoc w wyjaśnieniu śledztwa, reakcja
J.Kaczyńskiego na apel biskupów o zakończenie żałoby i jego zapowiedź, że nadal PiS będzie obchodził „miesięcznice”, wywiad i opinie posłów PiS, w tym A. Hofmana o działaniach polskiej prokuratury, awantura o "X-Factor".

Ze wszystkich wyłania się jeden kontekst: podział Polaków na Nas (dobrych) i na Ich (złych). My to patrioci skupieni wokół partii Jarosława i obrońców krzyża, a Oni to cała reszta z rządzącą koalicją na czele. Pośrodku jest jeszcze spora grupa otumanionych przez PO i SLD, szarych i podatnych na złe wpływy obywateli, którzy powinni w kolejnych wyborach zagłosować na PiS i o tę grupę toczy się gra wyborcza. Trudno nie wykorzystać takiej okazji jak rocznica katastrofy. Zapewne dowódcy akcji już mają gotowe plany przemarszów z pochodniami, gotowe są transparenty, hasła, okrzyki i wielki krzyż, który zostanie postawiony przed Pałacem Prezydenckim. Zadymiarze z megafonami będą wykrzykiwać antyprezydenckie i antyrządowe hasła, a najczęściej używanymi rzeczownikami będą tradycyjnie: zdrada, zdrajcy, hańba i zamach. Ustalone jest dokładne miejsce i czas oraz sposób nagłośnienia „spontanicznej” mowy prezesa PiS, tak, by cała Polska mogła je usłyszeć. Niebawem pojawią się na ten temat tradycyjne przecieki tak, by kamerzyści i reporterzy mogli wcześniej zająć dogodne miejsca.

Zapewne więc po raz kolejny media skupią się na „zadymie na Krakowskim”, a podekscytowani reporterzy telewizyjni, niczym sprawozdawcy sportowi, będą relacjonować rozwój akcji. Wawel i Powązki pozostaną w ciszy i spokoju, daleko od politycznych przepychanek i manifestacji i to będzie największy, choć jedyny, plus medialnej imprezy na Krakowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (52):

Sortuj komentarze:

niby nie było niczym trudnym przewidziec rozwój wydarzeń na Krakowskim, ale postawienie namiotu przerosło moją wyobraźnię http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/namiot-przed-palacem-zadaja-dymisji-tuska-za-zdrad,1,4237990,wiadomosc.html

Prezes PiS tez poszedł na całość. link

Co na to ci, którzy atakowali mnie za pisanie czarnego scenaiusza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert Kaminski
  • Robert Kaminski
  • 10.04.2011 08:59

Arciczewski Panu to ma głowę wylać kubeł gów.... i Pan się nie obruszysz .

Tak postąpił wczoraj rząd pod przewodnictwem Putina , udowadniając po raz koleiny że tych co głęboko wchodzą w du.. po prostu nie szanuje się . A co na to nasi przywódcy . "gdy plują w twarz , mówią że to deszczyk pada
Nie sądzę aby Pan pojął o co chodzi , wnioskuję to z poprzednich jak i obecnych Pana dywagacji.

A Rosjanie to dumny naród który Polaków nazywa dziwkami , ale czy jest się czemu dziwić, gdy w narodzie są tacy jak .............

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest 10 IV 2011 godz 8,36 Megafoniarze już wydzierają się na Krakowskim....

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 06.04.2011 16:53

Panie Wojciechu , tzw obrońcy krzyża [tylko pod pałacem ] stawiają już kolejne do awantur i prowokacji .Uaktywnia się pani Joanna i pan obwieszony motywami religijnymi. Krzyż u Św Anny stoi porzucony, nieprzydatny. Jedno słowo prezesa i to bezczeszczenie się zakończy, ale nie ,walka trwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.ela
ma Pani racje. Tamten krzyz nie jest juz PiSowi potrzebny.Dla celow zadymy mozna ad-hoc nowy krzyz zrobic.
Dla nich to tylko narzedzie walki politycznej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 05.04.2011 07:06

Pan prezes uznał ,że krzyż pod Pałacem to "substytut".Wczoraj był w radio wywiad z księdzem ,który po tej wypowiedzi uznał ,że krzyż symbol Męki Pańskiej za nasze grzechy został potraktowany przez tzw obrońców przedmiotowo .Utracili szacunek księdza co do ich faktycznych intencji .Krzyż przeniesiony do kościoła Św Anny został porzucony ,zapomniany - nie ma modlących ,nie ma kwiatków nie palą się znicze. Jeden z wdowców powiedział o krzyżu : porównał do Murzyna , który zrobił swoje i może odejść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka
Rzeczywiście, można stracić orientację, o co komu właściwie chodzi, skoro tego samego krzyża bronili ludzie, którym jest droga pamięć prezydenta Kaczyńskiego i Kazimierz Świtoń, który jego tragiczną śmierć uznał za karę za grzechy wymierzoną Boską ręką:
"Kto walczy z krzyżem, ten pod krzyżem zginie. Zginął prezydent, który podpisał traktat lizboński, odbierający suwerenność naszej Ojczyźnie. Podobny los wybrał sobie Komorowski. Opatrzność Boża czuwa nad Polską i srogo karze tych, co niszczą nasz wybrany katolicki naród."
Nb. tenże pan Świtoń opublikował obrzydliwą, kipiącą nienawiścią "listę Żydów w zniewalanej Polsce", na której umieścił m.in. Karola Wojtyłę i Lecha Kaczyńskiego.
A skoro wspomniał Pan o RAŚ, to właśnie ów fanatyczny obrońca polskości uzyskał w 1991 r. mandat poselski z ramienia Ruchu Autonomii Śląska.
Takich ludzi chce Pan zobaczyć 10 kwietnia przed Pałacem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 04.04.2011 19:14

10 IV 2011 r od rana do wieczora będzie wiec poparcia dla prezesa ! Wiadomo! Dlaczego pan prezes nie jedzie do Krakowa ? Mało medialnie ? W tak ważnym dniu nie być przy grobie Brata ? Polityka ważniejsza? Pokazówka na Krakowskim nie przysporzy mu sympatii. Ludzie mają dość tej polityki smoleńskiej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Po poziomie emocji widac,ze zadyma jest juz PEWNA. p.Kozminski,a po co chcecie przyjsc pod Palac na Krakowskim?
Protestowac przeciwko RAS ? przeciwko Tuskowi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.