Facebook Google+ Twitter

Czy ZUS oskubie OFE?

Rada Gospodarcza pod kierownictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego złożyła wczoraj do premiera Donalda Tuska projekt zasilenia budżetu państwa częścią składek, które dotychczas wpływają na konto II filaru w OFE.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:ZUS_logo.svg&filetimestamp=20091121220950Dotychczas do II filaru Otwartych Funduszy Emerytalnych trafiało 7,3 proc., naszych składek, plan jest taki, że ten procent ma być zmniejszony do 3 a nawet 2 proc., reszta miałaby trafić na konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co miałoby zasilić budżet naszego kraju kwotą nawet kilkunastu miliardów w ciągu każdego roku czytamy w Money.pl

Decyzja w sprawie ewentualnego uszczuplenia wpływów na konto II filaru OFE na koszt zwiększenia wpływów na poczet ZUS należy do premiera Donalda Tuska, który ma ją ogłosić być może jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej zaraz po świętach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oczywiście że pieniądze z II filaru są dziedziczone, tylko te na kontach w ZUS nie są dziedziczone. Tak jest zapisane w ustawie, a wypełniając wniosek do OFE zawsze trzeba podać osobę, która będzie dziedziczyła środki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grant
  • Grant
  • 23.12.2010 04:44

Ela wypisujesz bzdury , nie masz pojęcia jak to wszystko się kręci, Te niby pieniądze na tym niby twoim koncie to fikcja. Tm nie ma żadnych pieniędzy a nawet gdyby były to nie będą twoje. Składki zaksięgowane na OFE nie są własnością pracujących i nie podlegają dziedziczeniu, zresztą nie będzie czego dziedziczyć. Nie ulegaj ogłupiającej propagandzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ela
  • Ela
  • 22.12.2010 18:42

Po pierwsze pieniadze nie sa panstwowe tylko ludzi na ktore zapracowali ciezka praca. Panstwo nie ma prawa ich ZABRAC do zusu poniewaz jest to zwykla ich kradziez gdyz ludzie juz nigdy ich nie zobacza a jezeli juz to w smiesznych sumach - w przeliczniku zusowskim o ile dozyjemy - jesli nie zus sie ucieszy z dotacji - dla nas pieniadze przepadna. W ofe przynajmniej pieniadze przechodza na spatkobiercow. Zaklejanie dziury budzetowej (ktora zostala stworzona niekompetencja nacji rzadzacych - gdzie sa pieniadze emerytow ktorzy sa juz na emeryturze? - przejedzone przez biurokracje i bezsensowne wydatki zusu ) naszymi przywatnymi pieniedzmi to troche nie fair. Niech nasi politycy sami dadza od siebie aby ratowac budzet a nie ciagle jak pijawki z niego ciagna i niestety juz mocno nadszarpneli budzet. Jakim cudem w zusie emerytury moga byc wyzsze?? takim ze do zusu bedzie wplywac 17% (nigdzie nie inwestowanych w ofe tak )naszych zarobkow brutto a do ofe 2% wiec gddzie tu porownanie. Moral jest taki, ze rzadzacy nie potrafia zarzadzac naszymi pieniedzmi a swoje bledy probuja zakleic naszym kosztem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grant
  • Grant
  • 22.12.2010 10:53

NARESZCIE ODWAŻNA I ROZSĄDNA PROPOZYCJA, TERAZ JAK NAJSZYBCIEJ TRZEBA JĄ ZREALIZOWAĆ. Docelowo trzeba zabrać wszystkie pieniądze z PFE, całe to towarzystwo przegonić gdzie pieprz rośnie a uzyskane kwoty przeznaczyć na zmniejszenie zadłużenia państwa. Niech nawiedzeni lobbyści OFE nie opowiadają bzdur. Przy dobrej organizacji tego systemu emerytury z ZUS będą wyższe niż z tych złodziejskich OFE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.