Facebook Google+ Twitter

Czy związki w pracy to brak profesjonalizmu?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-11 08:53

Nasza praca jest miejscem, w którym spędzamy większość dnia. Nic dziwnego, że wśród współpracowników rodzą się mniej lub bardziej zażyłe relacje. Niejednokrotnie zdarza się, że w zakładzie pracy można poznać partnera życiowego.

Czy związki intymne pomiędzy pracownikami mogą szkodzić firmie?

Pracodawcy mogą niechętnie patrzeć na takie relacje w obawie przed spadkiem wydajności swoich pracowników. Pracownicy z kolei, bojąc się reakcji szefa, często ten fakt ukrywają. Nie zawsze jest to możliwe, gdyż prędzej czy później współpracownicy zauważą, że daną parę łączy coś więcej niż tylko relacje służbowe. Przełożony również się w końcu o tym dowie.

Zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym w takim przypadku jest sztuką. Nieporozumienia, które miały miejsce w domu, mogą zostać przeniesione na grunt firmowy i oddziaływać nie tylko na samych zainteresowanych. Ich nastroje mogą udzielać się pozostałym zatrudnionym osobom i utrudniać skupienie się na zadaniach służbowych. Obawy pracodawców wydają się w takim przypadku uzasadnione. Nie mogą oni jednak zakazać związków pomiędzy swoimi podwładnymi, ponieważ oni sami nie do końca mają na to wpływ. W takim przypadku można spróbować porozmawiać z pracodawcą i np. przenieść się do innego działu. Z drugiej strony praca z kimś bliskim może ułatwić wykonywanie obowiązków, jeżeli wymagają one działania zespołowego. Bliscy sobie ludzie rozumieją się przecież najlepiej. Wiedzą to zwłaszcza Ci, którzy prowadzą rodzinny biznes.

Roman Cieciuch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uważam ,że dobrze rozumiejący się ludzie mogą przyczynić sie do lepszej pracy. ( Wdomu nie ma pytań typu: Dlaczego jesteś tak późno?)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.