Facebook Google+ Twitter

Czy życie na Ziemię mogło przylecieć z nieba?

Różne są teorie o pochodzeniu życia na naszej planecie. Od dawna mówi się, że mogło przylecieć z nieba. Przywieźli je na Ziemię kosmici UFO. Ostatnio stwierdzono z dużą dozą prawdopodobieństwa, że spadło wraz z tzw. pyłem kosmicznym. Przed trzema laty uczeni odkryli w komecie Wild 2 "glicynę", będącą podstawowym składnikiem organizmów żywych.

Człowiek od zamierzchłych czasów głowi się nad tym, czy we wszechświecie, prócz nas żyją inne inteligentne cywilizacje. Przed ponad 130 laty coraz częściej zaczęto nagłaśniać informacje o latających nad ziemią dziwnych obiektach. W 1882 r. kroniki angielskie odnotowały wiadomość astronoma z Królewskiego Obserwatorium w Greenwich o "dziwnym niebieskim przybyszu (...) w kształcie dysku" – cytuje karr.opelclub24. Odtąd w kręgach naukowych zaczęto mówić o UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektach latających, przybyłych na Ziemię z odległych przestrzeni wszechświata.

Bardzo dużo takich dziwnych zjawisk odnotowali piloci podczas II wojny światowej. Kroniki pilotów alianckich i państw Osi piszą o obserwowaniu tzw. foo fighters (kul i innych kształtów światła, które podążały za samolotem). Niezidentyfikowany obiekt, określony jako statek kosmiczny, został zauważony w 1942 roku w USA nad Kalifornią. Statek ów stał w miejscu w powietrzu, mimo 20-minutowego jego ostrzału z ziemi. Ten głośny incydent stał się znany pod nazwą "Bitwa o Los Angeles" lub "Nalot na Zachodnie Wybrzeże".

Cztery lata później, w krajach skandynawskich zanotowano ponad 2000 raportów, o niezidentyfikowanych obiektach latających. W 1946 r. były też podobne pojedyncze relacje o UFO z Francji, Portugalii, Włoch i Grecji. Zjawisko latających "obcych" nazywano wtedy "rosyjskim gradem" lub "rakietami - duchami". Sądzono bowiem, że mogły to być rosyjskie testy, przechwyconych w czasie II wojny światowej, niemieckich rakiet V1 lub V2 - karr.opelclub24. Ponad 200 dziwnych "obiektów latających" zauważono na radarach. Zdaniem ekspertów było to w pełni wytłumaczalne zjawisko, np. deszcz meteorytów.

Wśród ufologów rok 1947 przyjęto za początek współczesnego zainteresowania UFO. Pochodzą z tego czasu doniesienia pilota amerykańskiego Kennetha Arnolda o dziewięciu niezwykłych obiektach latających. Pilot zauważył je podczas lotu nad Górami Kaskadowymi (wchodzą w skład Kordylierów). Prędkość, z jaką się poruszały dziwne obiekty łatające, Arnold oszacował na 2500 km/h. W tym samym dniu, w rejonie północno-wschodniego Pacyfiku, zauważono również około 18 innych niezwykłych obiektów latających.

W latach 50., 60. i 70. XX wieku, obserwowano w wielu państwach Europy, w tym także w Polsce oraz w Ameryce i innych krajach na świecie, wzrost obecności na niebie UFO. Pojawiło się wiele hipotez o tym, czym może być UFO. Jedni uważali, że UFO to pozaziemskie cywilizacje bądź jedna cywilizacja, rozwinięta na znacznie wyższym poziomie niż ziemska. Inni twierdzili, że UFO to pojazdy podróżników pomiędzy wymiarami lub wszechświatami.

Była też hipoteza psychosocjologiczna, która uznała UFO za "zbiorową halucynację", potęgowaną przez kulturę masową. Były również i takie: UFO to naturalne zjawiska atmosferyczne np. piorun kulisty; UFO to światła w atmosferze i halucynacje u ludzi, które mogą wywoływać trzęsienia ziemi i zachodzenie na siebie płyt tektonicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

walek
 • walek
 • 12.04.2012 22:16

moim zdaniem my jestesmy z bardzo dobrego klimatu napewno lepszego jak na ziemi pierwsi ludze na ziemi rzyli krutko a teraz ludze rzyja kolo stola i wiecej znaczy nam klimat na ziemi nie sprzyjal teraz pomalu sie dostosowujemy i rzyjemy dlurzej a na wplyw klimatu czlowiek morze sobie porzadzic osranymi gacami jak sobie wypierze a klimatem nigdy wrzycu my zmyslamy takie bzdury jak nie normalni wszyscy mieszkancy ziemi calej kuli zemski kiedys chodzilo tyle pociagow na wegiel i wszyscy rzyli i nie bylo rakow a teraz co kominy pozatykalismy szmatami i same raki moim zdaniem najgorszy wplyw na ludzkie rzycie ma nasza energia przesyłową jak powietrze suche to morze mniej ale powietrze wilgotne to pewnie karzdemu szkodzi wilgotne powietrze jest dobrym przewodnikiem pradu taksamo jak woda tego sie nie muwi by sie ludze przejeli mocno co tam dym spadnie na ziemie i go niema a prad na ziemi mamy jedna sec i to na pewno zdrowe nie jest powiecmy ludzom prawde a nie oszukujemy

Komentarz został ukrytyrozwiń
walek
 • walek
 • 12.04.2012 21:59

ludze nie wyrzekajmy na watykan popatrzmy sobie co pierwsze na ziemi powstalo tylko koscoly na calej kuli zemskiej to znaczy my pochodzimy ze wszechswiata co tam maja durzo koscolow tak z tego wynika a nie bzdury zmyslamy jednak koscul byl pierwszy a nie rzaden rzad popatrzmy sobie w chistorie sprawiedliwie rzebysmy nie byli zdziwieni jak kiedys napotkamy kogos z kosmosu i oni beda miec terz koscoly

Komentarz został ukrytyrozwiń
walek
 • walek
 • 12.04.2012 21:48

ludze bacmy powarzni przecierz taka potega planet my nie potrafimy dalej liczyc bo mamy granice rachuby planet jest biliony a tak samo jest biliony planet z rzycem i na pewno kturejs z planet lub durzo wiecej mogom muwic w jezyku polskim angielskim a morze byc jezykow wiecej jak na ziemi moga miec technike lepsza od nas

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marecki
 • Marecki
 • 02.04.2012 17:42

gdyby to była prawda i życie przyleciało z najdalszych zakątków wszechświata i z najdalszych głębin czasów na najwspanialszych kometach to na końcu i tak pojawia się pytanie skąd się tam wzięło????

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 01.04.2012 13:10

co by nie powiedzieli naukowcy będzie odrzucone przez "naukowców" z Watykanu,gdyż trzymanie hołoty w ciemności leży w interesie czarnej stonki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie, Wszechistnienie jest niczym innym jak super-mega hiper programem. Życie na Ziemi oczywiśćie że przyleciało z głebi wszechświata, więc teraz wszyscy naukowcy pracują nad tym aby gdy Ziemia ulegnie zagładzie, co jest faktem nieuniknionym, czarne skrzynki powędrowały w przestrzń kosmiczną. To jest na podobiństwo, kiedy miliony plemników biegną po to aby tylko jedno zapłodniło jajo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzychu
 • Krzychu
 • 31.03.2012 08:50

"Prędkość, z jaką się poruszały dziwne obiekty łatające, Arnold oszacował na 2500 km/h" - może by tak nasze dziury w drogach załatały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dr Steven M. Greer "Powody ukrywania prawdy o UFO" w "NEXUS - NOWE CZASY" Nr 6 (56) z 2007 roku.
Dopiero poważnie nad tym myślałem jak Amerykanie sprzedali projekt Chinom najnowocześniejszego samolotu bojowego świata, który schodzi z taśmy produkcyjnej w Chinach seryjnie od 2006 roku.
Czy ktoś sprzedaje najnowocześniejszy samolot nie mając nic w zanadrzu?! To tak jakby sobie pętlę na szyję założyć. A Amerykanie są ludźmi biznesu i myślą. F-16 nie kupią, mogą go najwyżej sprzedać, bo nikomu dzisiaj taki samolot nie jest potrzebny. Tylko Polacy mogli takie samoloty kupić i pozbyć się ze skarbu państwa kilkaset miliardów dolarów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.