Facebook Google+ Twitter

Czyja jest woda i czy mogę się ubezpieczyć od Państwa?

W ostatnich dniach wzmożone i nawalne w niektórych rejonach kraju opady spowodowały gwałtowne podniesienie się poziomu wód w rzekach i strumieniach. Południowe województwa dotknęła powódź.

Wodowskaz na rzece Piaśnicy, koło wypływu rzeki z Jeziora Żarnowieckiego. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Piasnica-wodowskaz-0.jpg&filetimestamp=20090222135244 / Fot. Krzysztof Maria Różański, (Upior polnocy)Deszcz niesie z sobą ożywczy opad. Woda jest niezbędna dla właściwej gospodarki rolnej i przemysłu. Właściwa jakość oraz ilość wody stanowi dobrodziejstwo dla ludności i kraju.

Polska jest krajem bardzo ubogim w wodę. Znaczne połacie kraju stepowieją. Liczne zbiorniki wodne przy młynach, których w Polsce było jeszcze pół wieku temu ponad 6000 zostały zniszczone, jako obca modelowi socjalistycznemu własność oraz przeżytek minionych czasów. "Melioracja" lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, źle funkcjonująca, wciąż drenuje wodne zasoby kraju. A nie sprawna, powoduje innego rodzaju dolegliwości w gospodarce wodnej.

"Oświecona" demokracja naszych czasów traktuje każdą ingerencję w przyrodę jako rzecz złą. Tworzone rozwiązania prawne jak i projekty nowych rozwiązań wskazują na negatywną rolę jakichkolwiek sztucznych zbiorników wodnych, ledwo napomykając o tworzeniu zbiorników retencyjnych.

W roku ubiegłym organizacje, tzw. ekologiczne, zorganizowały szereg protestów przeciw budowie takich zbiorników. Do protestów, o dziwo dołączyły się organizacje wędkarzy. Tym samym wskazywały na szkodliwość wody dla przyrody (sic!).

Powstały projekt Strategii Gospodarki Wodnej 2030 jednoznacznie wskazuje na szkodliwość sztucznych zbiorników wodnych. „Ekologiczne” gremia, które wzięły pieniądze za opracowanie dokumentu, napomykają nawet o konieczności ograniczenia wędkarstwa i rybactwa w wodach ("dziękując" w ten sposób za zaangażowanie wędkarzy w niedawnych protestach). Projekt jest zły i aspołeczny a jego przyjęcie skutkowałby wprowadzeniem szeregu rozwiązań prawnych mogących zagrażać całej gospodarce kraju jak i finansom państwa. Wskazuje na niezbędność powołania kolejnych organów administracyjnych. Może wpłynąć na znaczne ograniczenie lub wręcz uniemożliwiać budowę małych elektrowni wodnych, które stanowią konkurencję dla propagowanej elektrowni jądrowej. Tym samym wspomaga jej budowę.
To kolejne działania towarzystw ekologicznych (wcześniej uchwalono Ustawę o Ochronie Przyrody) nie liczące się ze stanem kraju i drenujących państwową (naszą) kiesę dla zaspokojenia potrzeb wąskiego i krzykliwego grona ekoterrorystów. Zaspokojenia materialnych oczekiwań jak i prywatnego "chciejstwa". Dla możliwości powołania kolejnych urzędów w celu ich obsadzenia.

Rząd generujący tego rodzaju negatywne zmiany wskazuje jednocześnie swoim obywatelom kierunek w którym powinni się zwracać w sprawie ewentualnych roszczeń za szkody jakie odnieśli w czasie powodzi. Takim kierunkiem jest, według organów rządowych, ubezpieczyciel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.05.2010 18:43

Robercie, urzędnicy na każdym szczeblu administracyjnym, mają zawężony zakres swojej działalności. ( Patrzenie przez lejek) Niestety, takie są przepisy, a te, które, by korygowały działalność poszczególnych szczebli adm. uznano za "be", gdyż pochodziły z danego systemu i je unieważniono. Nowych nie wydano i kraj min. tonie... Tonie w pełnym tego słowa znaczeniu. Ciekawy to artykuł i porusza ważne watki. Jak nic 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stefanio, w jednym naczyniu 38 mln a w drugim ... :)
Chłop na dwóch morgach tak "...kraje jak materii staje". Dla niego sprawa jest jasna i klarowna. W przypadku Naszej Najjaśniejszej bilans otwarcia to marzenie, którego się już nie doczekamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ oczywiście co za głupota, że aż ręce opadają. Jak tu się doczepić do naszego państwa.

Aha i nie sądzę by prosty chłop zadbał cokolwiek lepiej od państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, przecież wiesz... medium w naszyniach połączonych dąży do wyrównania poziomów,
tu takie zjawisko nie występuje. Więc...? :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujący tekst, ale nasze widoki na lepszą przyszłość są dalekie od optymizmu. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wszyscy mają taką smykałkę do interesów jak nasze państwo. Wydawałoby się, że powinniśmy opływać w dostatki. Może i opływamy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak deszczówkę skierujesz do kanalizacji to musisz płacić dodatkowo i już jest własnością prywatną

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.