Facebook Google+ Twitter

Польский Голос czyli Voice of Poland

Wciąż słychać o misyjnym charakterze telewizji publicznej. I o tym, że abonament się opłaca. Wszyscy to powtarzają, tylko nie Premier. Emisja głosów z polskich gardeł w popularnym programie rozrywkowym jest zadziwiająco doskonała. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie pienia i że wpłyną pozytywnie na społeczny odbiór "misyjności".

Kayah, właśc. Katarzyna Rooijens z domu Szczot (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie[1][2]) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna, a także osobowość telewizyjna. / Fot. Łukasz Skrzypecki, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/25/46._KFPP_-_Kayah.jpgPamiętam, na szczęście lub na nieszczęście, czasy gdy telewizją zarządzał Radiokomitet. Mimo całego upośledzenia ówczesnego systemu i tegoż Radiokomitetu, nie przypominam sobie by równie misyjna telewizja promowała wtedy programy o obco brzmiących tytułach. Nikt sobie nie wyobrażał by Radiokomitet lub nawet wszechwładny I sekretarz, odważyli się wprowadzić na antenę cykliczną audycję mającą w tytule słowa w dźwięcznym języku Słowian wschodnich.

Adam Michał "Nergal" Darski (ur. 10 czerwca 1977 w Gdyni), niegdyś znany również jako "Holocausto" oraz "Howlin' De Ville" – polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista i wokalista, osobowość telewizy / Fot. Krzysztof Zatycki (Z-studio) http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Adam_Darski_at_Empik.jpg&filetimestamp=20100909211118Teraz mamy inną nazwę - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Brzmi to jak najbardziej po polsku. W dobie nadzoru polskobrzmiącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wciąż doświadczamy czegoś nowego. Czy to misyjne eksperymenty? Jak hymn Górniak.

Anna Dąbrowska, znana też jako Ania (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza popu i soulu, a także osobowość telewizyjna. / Fot. Lisarlena http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:DabrowskaAnia.jpg&filetimestamp=20090915121009Przemykają na niebieskich ekranach, przed oczyma ogłupionych widzów, "medialni eksperymentatorzy". Nie są to jednak eksperymenty artystyczne lecz najczęściej trywialny kicz. A najwybitniejsi przedstawiciele palestry komedianckiej przyznają nagrody i wyróżnienia nie tylko sobie, również programowi "The Voice of Poland".
A może Voisowi of Poland?
Andrzej "Piasek" Piaseczny (ur. 6 stycznia 1971 w Pionkach[2]) – polski wokalista, autor tekstów i aktor, a także osobowość telewizyjna / Fot. Łukasz Skrzypecki http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:46._KFPP_-_Andrzej_Piaseczny.jpg&filetimestamp=20090616155516
Do dziś TVP nie jest w stanie zrealizować w ramach misji edukacyjnej wyświetlania polskich tłumaczeń list dialogowych, miast dubbingu czy głosu lektora. Czy misja edukacyjna ma się zaczynać i kończyć na czołówce programu Voice of Poland?

Czekam na teleturniej jak machać narodową chorągiewką. Może zaangażuje się w to Maciej Kurzajewski (Kocham cię Polsko)


http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzyczne/the-voice-of-poland
http://www.tvp.pl/rozrywka/teleturnieje/kocham-cie-polsko/prowadzacy
nagroda dla The voice of Poland: http://www.tvp.pl/rozrywka/aktualnosci/przyznano-roze-gali-2011/5715791/roze-gali-2011-dla-the-voice/5724460/kayah-i-andrzej-piaseczny-z-nagroda-dla-the-voice-of-poland-fot-akpa/5724467


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Być może i ciekawy, choć mnie właśnie formuła się nie podoba a tytuł urąga mojemu poczuciu odpowiedzialności i jakiekolwiek misji. To program niczego nie kształtujący a schlebiający średniactwu. "Mądre" oceny i formuły jurorów powinno się archiwizować i co jakiś czas przypominać, a budowanie napięcia i atmosfery to istny "majstersztyk". Reszty dopełnia bezwolna klaka a nie niezależna publika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujący materiał. Mnie zaciekawiła zwłaszcza formuła tego programu. Muszę przyznać,że niestety nie wygrał nikt z moich faworytów..ale program ciekawy. Sama bodajże w dwu,czy trzech materiałach swojego autorstwa o nim wspominam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Argutus
  • Argutus
  • 11.12.2011 02:35

Powinna wygrać Monika, ten program jest kiepski i mało wiarygodny, tym bardziej nazwa tego dziwnego show.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 09.12.2011 21:31

Telewizja misyjna - spełnia misję tylko na rzecz Platformy. Czy takiej misji oczekują Polacy???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 09.12.2011 21:20

Jest kilku tzw. artystów, w Telewizji publicznej (misyjnej), którzy promują się nie miłosiernie. A Kurzajewski też mnie wkurza .

Misyjna telewizja małpuje TVN , i to jest okropne - lepsza dobranocka ,niż Kocham cię Polsko - choć kocham Polskę - przysięgam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.