Facebook Google+ Twitter

Czym jest charentais w koniaku? Przeczytaj "Gentleman. Mam zasady"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-14 10:56

Co to jest rancio charentais w koniaku? Jaki kolor mają pasy smokingowe oficerów marines? Na czym polega różnica pomiędzy albertem a stresemanem? Czy smoking jacket i dinner jacket to to samo? A sznurowanie butów typu oxford i derby? Na te pytania i wiele innych odpowiada książka Adama Granville'a "Gentleman. Mam zasady".

Takie między innymi kwestie dręczące dżentelmena z klasy wyższej omawia ta ksiażka, napisana iskrzącym się od humoru językiem przez insidera mieszkającego na Zachodzie, który ze względów towarzyskich woli zachować anonimowość.

„Gentleman” to pierwsze na polskim rynku tak obszerne i kompetentne opracowanie, w którym autor niezwykle fachowo i błyskotliwie omawia aspekty bycia dżentelmenem doskonałym, krążąc swobodnie pomiędzy kwestiami mody odzieżowej, heraldyki, funkcjonowania rezydencji, doboru alkoholi,
a nawet muzyki, leksykografii czy antropologii kultury.

Bogato ilustrowana ksiażka odwołuje się zarówno do zachodnich wzorców kulturowych, jak i do najlepszych polskich tradycji, co w połączeniu z rozmachem edytorskim zapowiada prawdziwe wydarzenie na rynku ksiegarskim.

"W świecie cywilizowanym obowiazują powszechnie przyjęte reguły dotyczące na przykład jedzenia homara. Przy opisywaniu tych reguł trudno oczekiwać od autora jakiejś oryginalności. Dodajmy jednak, że nawet w tej dziedzinie tekst wykracza poza standardy zwykłych poradników, gdyż odpowiada nie tylko na pytania „jak?”, ale i „dlaczego?”, naswietlając na przykład kulturowe i historyczne podteksty różnych zasad nakrywania do stołu".
Z recenzjiDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.