Facebook Google+ Twitter

Czym jest dla paraolimpijczyka Janusza Rokickiego sport?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-09-20 21:41

Czym jest dla Janusza Rokickiego "Bóg, wiara, rodzina, sport"? Tego od wicemistrza igrzysk paraolimpijskich Londyn 2012 na dzisiejszym spotkaniu w Szczyrku dowiedzieli się uczniowie.

 / Fot. ks. Jan ByrtJanusz Rokicki - polski niepełnosprawny lekkoatleta, kulomiot, dwukrotny wicemistrz paraolimpijski (2004 i 2012) - przybył do Szczyrku, na zaproszenie Parafii Ewangelickiej, aby spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 oraz Szkoty Mistrzostwa Sportowego.

Wicemistrz igrzysk paraolimpijskich Londyn 2012 opowiadał, jak doszło do tego, że zaczął startować w zawodach sportowych. Przedstawił również prezentację multimedialną i pokazał miasta, które odwiedził w ramach międzynarodowych zawodów.

Wszyscy w wielkim skupieniu słuchali o tym, jak swoją ciężką pracą i determinacją osiągnął sukces. Dowiedzieli się też, czym jest dla niego Bóg, wiara i rodzina. I o tym, że bez bożego błogosławieństwa i własnej pracy nie można liczyć na sukces.

Następnie Janusz Rokicki odpowiadał na liczne pytania dzieci i mlodzieży. Kolejne spotkanie Parafia Ewangelicka przygotowuje (w ramach spotkań z olimpijczykami) z Marianem Kasprzykiem i Adamem Małyszem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przed 20 laty, pozostawiając nieprzytomnego na torach, bandyci skazali go na pewną śmierć. Janusz Rokicki cudem przeżył, ale przejeżdżający pociąg obciął mu obie nogi. W ubiegłym tygodniu cieszynianin zdobył w Londynie srebrny medal XIV Igrzysk Paraolimpijskich ..więcej na link

Komentarz został ukrytyrozwiń

levy proszę czytać ze zrozumieniem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 21.09.2012 19:16

''Dowiedzieli się też, czym jest dla niego Bóg, wiara i rodzina. I o tym, że bez bożego błogosławieństwa i własnej pracy nie można liczyć na sukces. ''
No to widać nie trzeba trenować tylko wierzyć.
Jak jest niepełnosprawny ten pan ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.