Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7682 miejsce

Czym jest dobro wspólne? Konkurs dla młodzieży

Co przychodzi nam na myśl gdy słyszymy: dobro wspólne? Czym ono jest i czym powinno być? Na te pytania spróbują odpowiedzieć młodzi ludzie poprzez artystyczne formy wypowiedzi zgłoszone na konkurs.

 / Fot. materiał organizatoraInstytut Badań nad Gospodarką Rynkową zaprosił studentów i uczniów szkół średnich do udziału w ciekawym konkursie. Jego uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie: czym jest dobro wspólne? Bo dla każdego wspólne dobro jest czymś innym. Jedni mają na myśli coś ze świata idei, drudzy wręcz coś namacalnego. Tym bardziej odmienne będziemy mieli wizje dbania o nie.

Każdy młody człowiek, który potrafi odpowiedzieć na pytania: czym jest dobro wspólne?, czym powinno być?, jaki ma wspływ na nasze życie? i gdzie dobra wspólnego brakuje nam najbardziej? może wykonać pracę przedstawiająca swoje przemyślenia za pomocą obrazu, dźwięku lub tekstu i nadesłać na konkurs. Termin nadsyłania prac mija 19 kwietnia.

Pracami konkursowymi mogą być krótkie filmy wideo, radiowe sondy uliczne, wywiady, eseje, fotoreportaże i plakaty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki dobra wspólnego. Wszystkie prace będą dodatkowym głosem w dyskusji, a najlepsze zostaną opublikowane. Na zwycięzców konkursu czekają cenne nagrody, m.in. bilety na wydarzenia kulturalne i staże.

Konkurs przebiega w łącznie sześciu kategoriach: dwóch kategoriach wiekowych: studenci i uczniowie szkół średnich, z których każda podzielona jest na trzy kategorie formalne: plastyczną, filmowo-multimedialną oraz literacką. Uczestnicy wszystkich kategorii mają za zadanie przedstawić w swoich pracach tematykę związaną z dobrem wspólnym. Wystarczy, że praca odniesie się do przynajmniej jednego z pytań postawionych w konkursie: ,,DOBRO WSPÓLNE- Czym jest? Wspólne czyli czyje? Jak o nie dbać? Co nam zapewnia?” Każdy uczestnik może wysłać jedną pracę dla każdej z kategorii formalnej w ramach swojej kategorii wiekowej.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Kongresu Obywatelskiego.

Pracę należy przesłać na adres: Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, ul. Do Studzienki 63, 80-227 Gdańsk lub na adres mailowy: konkurs@ibngr.pl. Termin zgłaszania prac mija 19 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.