Facebook Google+ Twitter

Czym jest dzisiaj szkoła tańca?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-30 16:26

Od dwóch-trzech lat jesteśmy świadkami rozkwitu szkół tańca w całej Polsce. Jak to się stało?

 / Fot. Ela Brajnert-MichalakW dużej mierze dzięki programom rozrywkowym, które bazują na muzyce i tańcu. Największy wpływ można przypisywać stacji TVN, której flagowym programem rozrywkowym w ostatnich latach jest "Taniec z Gwiazdami". Widzowie siedzący przed telewizorami zobaczyli, że taniec nie jest passe, wyzwala emocje i jest na wyciągnięcie ręki.

Pojawił się popyt, więc i mamy podaż. Istniejące szkoły tańca w jednej chwili zobaczyły obok siebie kilka zupełnie nowych. Bo każdy chce tańczyć! Stare szkoły, które w porę się nie obudziły, spadły do drugiej ligi. Dziś już nie wystarcza zwykła sala gimnastyczna i szatnia w jednym.
Szkoły tańca mają dziś piękne, klimatyzowane sale, szatnie, toalety, prysznice. To podstawa. Jednak to co najważniejsze to renoma szkoły i instruktorzy. Znane nazwiska przyciągają - to fakt, jednak działa to jedynie w dużych miastach,. Niestety szkoły tańca z niewielkich miejscowości nie mają szans na znanego instruktora.

Kursy tańca w szkołach to podstawa. A co innego jeszcze proponują? Warsztaty taneczne, które trwają dzień albo i nawet kilka dni, nastawione na poznanie jednej techniki. Jest to bardzo skuteczna forma nauki, bardzo popularna i lubiana przez kursantów. W większości szkół można również wynająć prywatne lekcje z instruktorem, co pozwola na szybkie opanowanie tańca. Jednak jest to najdroższa forma nauki. Nowością w szkołach tańca jest również organizacja wieczoru panieńskiego. Scenariusz takiego wieczoru jest bardzo różny, jednak zazwyczaj opiera się on na kursie tańca np. Salsy lub Sexy Dance, w specyficznej oprawie.

Każde większe miasta mają swoje szkoły tańca. W Warszawie jest ich najwięcej, to zrozumiałe. Tam też spotkamy znane nazwiska. Szkoły tańca w Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu też mają swoją renomę. Szkoła Tańca Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, taniec Łódź - to bardzo częste zapytania wpisywane w wyszukiwarkę internetową, co świadczy o dużej popularności i chęci tańca. Cieszmy się z tego faktu, bo taniec na żywo jest znacznie lepszy niż taniec z gwiazdami przed telewizorem...

Autor: Arkadiusz Michalak
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie artelis.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.