Facebook Google+ Twitter

CZYM JEST HARD ENDURO?

Najlepsi zawodnicy na świecie zapytani z czym kojarzy im się Hard Enduro – odpowiadają solidarnie: ze zmęczeniem, determinacją, piekielnie trudną do pokonania trasą i skrajnym wycieńczeniem.

 / Fot. Red Bull Content PoolWyścigi Hardo Enduro uczą pokory. Żeby pokonać trasę, trzeba zwolnić. Zasady tej często nie przestrzegają niedoświadczeni zawodnicy, dlatego pomimo ogromnych aspiracji z początku nie wygrywają. Tym bardziej, że niemal wszystkie serie tych zawodów uważane są za najbardziej ekstremalne imprezy motocyklowe na świecie.

Turcja: Podczas imprezy Red Bull Sea to Sky w Turcji, motocykliści za zadanie mają wjechać na skalistą górę Thatalii, której szczyt znajduje się na wysokości 2365 m.n.p.m.

Rumunia: Raz do roku ciężkie wyzwanie czeka na tych, którzy 600 km trasę w rumuńskich Karpatach chcą pokonać na motocyklach. Zawody Red Bull Romaniacs trwają cztery dni, a motocykliści oprócz walki z własnymi słabościami, muszą koncentrować się na nawigacji. Wielu z nich, właśnie z powodu kiepskiej orientacji w terenie nie kończy wyścigu.

Austria: Każdego roku w Austriackim Erzbergu na zawodach Red Bull Hare Scramble, melduje się 500 śmiałków. Do pokonania mają gigantyczny wąwóz. Trasa jest stroma, kamienista, śliska i naprawdę ekstremalna. W tej grze teoretycznie wygrywa każdy, kto dojedzie do mety. Ci, którzy ukończą rywalizację na pierwszym miejscu przechodzą do historii. Jednak bohater jest jeden - Tadek Błażusiak. Polak jako jedyny człowiek na świecie pięć razy z rzędu triumfował!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.