Facebook Google+ Twitter

Czym jest matura? To śmiech, czekolada i modlitwy!

Moja pisemna matura z języka niemieckiego była poważnie zagrożona poprzez nieustające śmiechy. Sklepy zanotowały gigantyczny wzrost kupna czekolady przed godziną 9.00. Trzeba było zmobilizować całe niebo, by wysłuchać modlitw uczniów.

Stajesz się pępkiem świata, exis mundi, wszystko kręci się wokół Ciebie. Wujkowie, babcie, sąsiadki i wszelka inna około-rodzinna zaraza dręczy Cię dniami i nocami. Co jeśli nie zdasz? - Tam jest Odra - powiedział jeden z moich nauczycieli. Spokojnie, zdasz. Matura to pikuś, pani pikuś.

Relax, take it easy

Jeśli zdaje Ci się, że nauczysz się wszystkiego dzień, albo dwa przed egzaminem, to jesteś w błędzie. Od czego są ostatnie chwile przed maturą? Od zrelaksowania się. Przed polskim grillowałem z rodziną, przed historią wybrałem się na długą rowerową przejażdżkę, a przed ustnymi egzaminami koledzy wyciągnęli mnie na boisko. Nie żałuję. Pamiętaj tylko, żeby porządnie się wyspać.

Przestańcie, została minuta!

Już na sali egzaminacyjnej, przewodniczący komisji zapytał nas, czy bardzo się denerwujemy. Zaczęliśmy się prześcigać w tym, kto ma bardziej w nosie maturę. Spowodowało to wybuch śmiechu, którego nie mogliśmy powstrzymać. Na minutę przed, sytuacja była naprawdę groźna, bo w takich warunkach egzamin nie mógł się odbyć... udało się, chociaż banalność pytań także spowodowała spory ubaw. Matura z języka (przynajmniej podstawowa) to banał.

Komisja to Twoi przyjaciele

Matura ustna to rzecz zupełnie niepotrzebna (gdyż praktycznie nikt nie bierze jej pod uwagę), ale zaliczyć ją trzeba. Odpowiadając z polskiego pamiętaj, że musisz opowiadać, a nie recytować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dzięki dziewczyny, życie pisze najśmieszniejsze historie;d

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezwykle zabawny tekst. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale się uśmiałam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.