Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

966 miejsce

Czym jest serwis internetowy? Miejscem do wylewania żalów?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-14 18:59

Czym jest serwis internetowy? Miejscem na chwilowe zaistnienie? Szkołą dla adeptów dziennikarstwa? Internetową "budką z piwem", gdzie bez żenady można wylewać wszystkie żale? A może czymś więcej!

www.sxc.hu/photo/1206711 / Fot. ilcoWspółcześni zwykli powtarzać: żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Obecne są zawsze ciekawsze od minionych. Przemawia za tym rozwój technologii, głównie w mediach elektronicznych i powszechny dostęp do internetu.

Nie jest łatwo zaistnieć w mediach, szczególnie tych związanych ze szklanym ekranem. Tym, którzy już tam są jest co raz trudniej zachować bezstronność i obiektywizm. Czasami też dostrzegamy, że i z mową ojczystą prezentowaną w mediach, szczególnie w telewizji, bywa różnie.

Czym jest serwis internetowy? Miejscem na chwilowe zaistnienie? Szkołą dla młodych adeptów dziennikarstwa? Internetową "budką z piwem", gdzie bez żenady można wylewać wszystkie żale nie zważając na styl i słownictwo, często zapominając, że ktoś przecież nas czyta? A może czymś więcej!

maszyna do pisania / Fot. SXC-http://www.sxc.hu/photo/117862Warto pisać. Ciekawym tekstem wywołujemy dyskusję. W ten sposób kształcimy się i zdobywamy doświadczenie. Podróże i dyskusje mają to do siebie, że kształcą. Ale nie same przez się, trzeba do tego chęci i dobrej woli. Naszej, własnej.

Pisanie i publikowanie w serwisie internetowym jest wyrazem wewnętrznej potrzeby, hobby, chęci podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami.
Bywa też wyrazem buntu, protestu, manifestacji, czy wręcz próbą przeciwstawienia się złu.
Niewątpliwie jest też wynikiem wrażliwości społecznej, czasami artystycznej, rzadko raczej wypływa z chęci, czy wręcz potrzeby zaistnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.10.2010 19:06

Czytam rano, w południe i wieczorem. czasami też w kazdej wolnej chwili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś za coś. Masowy dostęp do tego medium umożliwia manifestację arogancji i agresji. Masowość jest odwrotnie proporcjonalna do elegancji, czego innym porównawczym przykładem może być koncert na stadionie i przedstawienie w budynku teatru. Podzielam tęsknotę Kazimierza, aby doskonalić się w słuchaniu innych ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie pierwszy to raz DO apeluje o kulturę i szacunek dla interlokutora.
Moim zdaniem, ten cytat: "całkowite ignorowanie niekulturalnego czytelnika. Nie powinno się odpowiadać atakiem na atak", wydaje sie najsłuszniejszym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytacz
  • czytacz
  • 15.10.2010 14:42

Panie Kolebuk, przeciez to słowa do panskiego dzialania. Pan powinien zawsze rano i wieczorkime to poczytac. Moze bedzie lepiej

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2010 20:31

Dziękuję za przeczytanie mojego tekstu i ocenkę. Przykro mi niezmiernie, że jej autorowi zabrakło odwagi i percepcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.