Facebook Google+ Twitter

Czym PiS kupi inteligencję?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-12 21:25

Polska inteligencja stanie w jednym szeregu z PiS-owskim inteligentami?

Łatwego życia inteligenci w Polsce nie mieli. Ani przed wojną, ani po wojnie. Czas w Polsce od ponad tysiąclecia tak się liczy: od wojny do wojny. Dzięki Bogu, od prawie 20 lat są to wojny słowne, ale jednak...
Inteligenci lekko nie mają, ale cóż dopiero mają powiedzieć intelektualiści? Bóg strzegł, że IQ mam w poselskiej normie – około 80. Nie dla mnie zatem problemy intelektualistów. Ze słyszenia i widzenia problemy te jednak znam.

Za komuny szanse inteligencji obniżano, stosując punkty za pochodzenie. Dzięki temu matoł wygrywał w rywalizacji z inteligentem. Liczne portale społecznościowe promują matołów lub co najwyżej ćwierćinteligentów. Im gorzej, im głupiej, ale im bardziej informacyjnie – tym lepiej. Rozgłośnie radiowe i agencje artystyczne promują różne Dody, Wiśniewskich. Wydawnictwa literackie zapomniały już o twórczości inteligenckiej. Pracy też inteligent znaleźć nie może. Miło nie jest. Jeżeli dodać do tego fakt, iż inteligent był w Polsce od zawsze podejrzany – to mamy pełen obraz przyszłości Polski, budowanej na przeciętności.
Przerażenie ogarnęło mnie, kiedy Jarosław Kaczyński zapowiedział „kurs na inteligencję”; prezes wytyczył ów kurs podczas pobytu w prezydenckim ośrodku (za dużą kasę!) No teraz się zacznie! Władze PiS rozpoczynają kampanię, której celem jest przekonanie części polskiej inteligencji do tej partii. Jarosław Kaczyński. chce przekonać Polaków, iż „sfery intelektualne są naturalnym i niezmiernie istotnym zapleczem politycznym dla jego partii”. Jęknąłem cichutko.

Jarosław Kaczyński nie bacząc na to, jaki obraz swojej partii sam ukształtował przez minione lata, postanowił, że od momentu kiedy on zechce – PiS masowo zostanie zasilony polską inteligencją. Jak tego chce Kaczyński dokonać? - dalibóg nie wiem. Zapędzi inteligentów knutem, postraszy kibitkami i wywózką na Sybir? A może obieca lizaki?

Kaczyński to przyjaciel (ten od szorstkiej przyjaźni) Dorna – znanego facecjonisty. Wyraźnie ekspremierowi udzieliło się poczucie humoru wyższego kolegi. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że polska inteligencja stanie w jednym szeregu z PiS-owskimi „inteligentami”. Wymienię teraz grupkę aktywistów PiS, a Państwo typujcie wśród nich inteligentów. A więc: Putra, Suski, Gosiewski, Kuchciński, Dera, Brudziński, Girzyński... Znajdziecie tu inteligenta?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

- bo pełno tu żółci i pogardy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Jedno i to samo nas cechuje. Miłość do PiS, ja już przestałem nawet się nimi zajmować :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ohydny paszkwil.
W dodatku mnóstwo literówek.
- po stokroć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2008 00:33

Jestem zawiedziona , myślałam że stać Pana na obiektywizm , a widzę, że uprawia Pan politykę zgodnie z linią i na czasie ... IS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę idiotyczne i obraźliwe twierdzenia. Manicheizm!, tylko PiS. Bardzo stronniczy tekst. Autorowi jeszcze powiem , że znam wielu mądrych ludzi , których PiS niczym nie musiał kupować, a już z pewnością nie głupotą.
Dziwi mnie tylko , że Redakcja puściła taki tekst, widocznie cenzura nie dotyczy wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.