Facebook Google+ Twitter

"Czym polecisz?" Podróż Air France z Warszawy do Paryża [Relacja]

W kolejnym cyklu "Czym polecisz?" zaprezentujemy sylwetkę linii lotniczej Air France na trasie Warszawa-Paryż-Warszawa.

Air France powstała w z fuzji czterech linii lotniczych w 1933 roku. Obecnie siatka połączeń składa z 199 destynacji, którą Samolot Airbus A320 linii Air France na lotnisku Chopina / Fot. Paweł Kiliańskiobsługuje 250 samolotów. Przewoźnik jest właścicielem również regionalnej linii HOP!, która ma rywalizować niskokosztownymRyanair czy Wizz Air. Air France jest współzałożycielem sojuszu lotniczego SkyTeam.

Francuski przewoźnik oferuje trzy loty dziennie na trasie Warszawa- Paryż oraz cztery loty pomiędzy Paryżem, a Warszawą. Rejsy obsługiwane są samolotami z rodziny Airbus A320.

Lecimy do Paryża

Tablica / Fot. Paweł KiliańskiNa lotnisku stawiamy się 1,5 godziny przed odlotem. Udajemy się do samoobsługowego stanowiska odprawy Air France, gdzie wybieramy miejsca oraz drukujemy kartę pokładową. Następnie nadajemy bagaż rejestrowany i przechodzimy przez kontrolę bezpieczeństwa.

Na tablicy odlotów pojawia się informacja, że samolot został opóźniony o 45 minut. Ten czas wykorzystujemy na zakupy w sklepach wolnocłowych oraz obserwacji ruchu na lotnisku.

O godzinie 16:30 obsługa zaprasza podróżujących na pokład samolotu. Po sprawdzeniu kart i dowodów osobisty, wchodzimy Widok na panoramę Warszawy / Fot. Paweł Kiliański"rękawem" na pokład maszyny. Zajmujemy wybrane wcześniej miejsca i czekamy na wypychanie samolotu na pas startowych. Lot potrwa dwie godziny.

Wypełnienie samolotu wynosi ok. 98 proc. Wszystkie miejsca w klasie ekonomicznej zostały zajęte, natomiast w klasie biznes jedynie dwa siedzenia pozostały wolne. Po osiągnięciu wysokości przelotowej, personel pokładowy rozpoczął przygotowanie poczęstunku w postaci ciepłych lub zimnych napojów oraz ciasteczek lub krakersów. O 18:30 samolot ląduje na płycie lotniska Charles de Gaulle.

Na francuskiej ziemi

Poczęstunek na pokładzie / Fot. Paweł KiliańskiLotnisko Charles de Gaulle w Paryżu lokuje się na drugim miejscu w Europie pod względem odprawionych pasażerów. W 2012 roku skorzystało z niego ponad 61 milionów osób. Port jest jednak przyjazny pasażerom, bardzo dobrze oznakowany, nie sposób się w nim zgubić.

Z lotniska do centrum miasta można dojechać autobusem, pociągiem lub taksówka. Kolej podmiejska RER kosztuję ok. dziewięć euro i czas dojazdu zajmuję ok. 20 minut. Warto pomyśleć o bilecie całodniowym lub tygodniowym, co pozwoli nam korzystać z metra, autobusów oraz kolei RER. Cena tych biletów jest uzależniona od stref.Strefa odlotów na paryskim lotnisku / Fot. Paweł Kiliański

Wracamy do Polski

W drogę powrotną wybieramy wieczorny rejs o godz. 19:20. Na lotnisku stawiamy się dwie godziny przed planowanym odlotem. Ponownie drukujemy karty pokładowe w samoobsługowych stoiskach i nadajemy bagaż rejestrowany. Warto pamiętać, że samoloty do Warszawy latają z Terminalu 1 paryskiego lotniska. Po przejściu przez kontrole bezpieczeństwa, obserwujemy ruch na paryskim lotnisku.

O godzinie 18:50 rozpoczyna się boarding. Tym razem polecimy samolotem Airbus A320. Po osiągnięciu wysokości przelotowej, przyszedł czas na przekąski. Podczas wieczornego rejsu były serwowane kanapki z szynką lub warzywami, a Samolot Air France w malowaniu SkyTeam lecący do Warszawy / Fot. Paweł Kiliańskitakże napoje zimne (soki, cola, piwo, woda) oraz ciepłe (kawa, herbata). Ok. godziny 21:35 samolot melduję się na płycie warszawskiego lotniska.

Podsumowanie:

Air France uważam za linię godną polecenia. Miła obsługa, dobre godziny wylotu i przylotu oraz smaczny poczęstunek zasługują na duży plus. Należy uważać na opóźnienia, zwłaszcza przy przesiadkach na paryskim lotnisku. Bilety z Warszawy do Paryża w obie strony rozpoczynają się już od 549 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.