Facebook Google+ Twitter

Czym powinna zajmować się Straż Miejska?

Jaki sens ma karanie przez Straż Miejską kierowców przekraczających prędkość? Czy nie lepiej żeby zamiast przerzucać zdjęcia z fotoradarów zajęli się porządkiem na chodnikach?

Przetoczyła się przez media dyskusja dotycząca uprawnień Straży Miejskich w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, mówiącym o niezgodnych z obowiązującymi przepisami praktykach Straży Miejskich wystawiających mandaty za przekroczenie prędkości kierowcom sfotografowanym fotoradarem. Parlament ma już wkrótce uchwalić przepisy zezwalające strażom miejskim i gminnym na stawianie fotoradarów i karanie zarejestrowanych na nich kierowców mandatami.

Tymczasem niektóre gminy uczyniły z fotoradarów dochodowy interes zasilający budżety całkiem sporą gotówką i nie mogą się doczekać zmiany przepisów. Stworzyły straże zajmujące się wyłącznie wystawianiem mandatów sfotografowanym nieszczęśliwcom. Czasem jest to tylko jedna osoba zajmująca się obróbką całkiem sporej ilości zdjęć.

Zastanawiam się czy taka straż ma w ogóle sens. Oczywiście z punktu widzenia gminy jak najbardziej, tylko jaki zysk ma szary obywatel? Moim skromnym zdaniem straże miejskie powinny zostawić kierowców łamiących przepisy drogowe policji. Osobiście wolałbym zobaczyć strażnika kontrolującego pijaczków w mojej dzielnicy, pilnującego porządku na ulicy, a nawet grzebiącego w wyrzuconych do lasu śmieciach w poszukiwaniu śladu właściciela nieczystości, niż spotykać go tylko w biurze wręczającego mi mandat (to przenośnia, jeszcze nie dostałem mandatu od straży).

Nowe prawo o ruchu drogowym spowoduje, że straże (przynajmniej niektóre) zajmą się zarabianiem w prosty sposób pieniędzy na mandatach zamiast pilnowaniem porządku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marzyłaby mi się Straż Miejska, która ukróciłaby śmiecenie na ulicach.
Za rzucenie na chodnik niedopałka lub papierka po batoniku powinen być mandat. Np. jeśli to zrobi dziecko przy rodzicach, a Oni nie zareaują, powinien być dla nich podwójny mandat.
Straż, która poskromniałaby rozrabiających wyrostków na ulicy. A zwłaszcza powodowała w jakiś sposób odstawienie we właściwe miejsce pijanych małolatów popisujących się na ulicy.
A jeśli już mają zająć się piratami drogowymi, to zrobić z nich policjantów. Niech zwiększą liczebność policji. I obejdzie się bez Straży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

może kiedyś opiszę tu wieloletnią walkę w Tarnowie o zlikwidowanie Strazy Miejskiej. Gdy miało dojśc to tzw. konsultacji społecznych, urząd unieważnij trochę podpisów i do dzis nie wiadomo , jaka jest wola ludu....podejrzewam, że gdyby doszło do referendum,a nie dojdzie, ze względu na głupie polskie prawo, to 90% mieszkańców byłoby za zlikwidowaniem Strazy

Komentarz został ukrytyrozwiń

W moim mieście jest Straż i szczerze mówiąc opinie mieszkańców są w druzgocącej większości negatywne. Podobno jest tak w większości miast. Więc liczy się głos ludu w końcu czy moze głos... no właśnie, kogo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.