Facebook Google+ Twitter

Czym skorupka za młodu. VII rajd MTB w Kamieńcu Ząbkowickim

Powiedzenie "czym skorupka za młodu..." pasuje do wszystkiego. W tym przypadku do popularyzacji spędzania wolnego czasu, bez komputera, telewizora.

 / Fot. Krzysztof WolińskiLekko zachmurzony dzień wraz z padającym deszczem nie był dobrą zapowiedzią dla zmagań kolarzy górskich. Jednak prawdziwych twardzieli, a takimi są bez wątpienia miłośnicy kolarstwa górskiego nic nie było w stanie odstraszyć od startu w zawodach. 3 maja, odbył się kolejny, VII rajd MTB organizowany przez RKS Kross Byczeń. Tradycyjnie zmagania sportowe odbywały się na trasach wokół zamku Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Na starcie stanęło 53 zawodników a zawodów nie ukończyło tylko 3, głównie z powodów awarii sprzętu czyli bardzo częstej przyczyny nieukończenia zmagań w tej dyscyplinie sportu. Rajd odbywał się w 11 kategoriach a najliczniejszą grupą, co najbardziej cieszy były zawodniczki i zawodnicy w najmłodszych grupach wiekowych. Bardzo dobrze to rokuje na przyszłość i świadczy o popularyzacji mody na zdrowy tryb spędzania wolnego czasu bo „czym skorupka za młodu…”

Po spełnieniu wymagań regulaminowych dokładnie w samo południe na trasę wyruszyły najmłodsze, 6-letnie zawodniczki. Pokonały trasę 1000 metrów z wielkim zaangażowaniem i ogromnym wysiłkiem. Obie dotarły do mety pokazując kolejnym, że można. Zwyciężyły obie jednak z kronikarskiego obowiązku należy podać, że wygrała Ania Karpińska tuż przed Amelią Wójcik.

W najmłodszych kategoriach uczestnicy zmagali się z trasą i czasem, a zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

W kategorii dzieci w wieku lat 7-9 wśród dziewczynek zwyciężyła Nikola Zięcina a najlepszym chłopcem został Mateusz Semenowicz, dla którego był to podwójnie szczęśliwy dzień ponieważ w loterii wylosował jedną z głównych nagród. W kategorii dzieci, startujących na dwukrotnie dłuższym dystansie, 2000 m, zwyciężyli Julia Wojtoń i Kacper Socha. W następnych kategoriach zawodnicy zmagali się na trasie pętli o długości 2400 metrów i w zależności od kategorii wiekowej pokonywali ją kilkakrotnie. Najlepszą młodziczką została Natalia Nowicka, a młodzikiem Kacper Gacek. Najszybszym juniorem młodszym, który pokonał trasę 3 okrążeń był Łukasz Juszczak, a tuż za nim finiszował Darek Puzio. Na tym samym dystansie wśród juniorów zwyciężył Damian Nowicki. Na podobnym dystansie zmagały się panie, a najlepszą z nich została Kinga Rogozińska. Na najdłuższy dystans, 4 okrążeń, wyruszyli zawodnicy w kategorii masters. Zwyciężył Przemysław Rembiasz, ale na uwagę zasługuje start dwóch zawodników, którym posłuszeństwa odmówił sprzęt a mimo to dotarli z dużym opóźnieniem na linię mety, Warto wspomnieć o nich, to Krzysztof Kraciński i Sebastian Juszczak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.