Facebook Google+ Twitter

Czym Szczecin kusi Berlin?

Od 13 do 16 maja trwa w Berlinie projekt pod nazwą "Polnische-Kultur-Saison". Szczecin jako jedyne polskie miasto zaprezentuje się w całej okazałości, w tym także promując swoją kandydaturę na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku.

Plakat / Fot. materiał informacyjnyPierwszy dzień wydarzenia "Polnische-Kultur-Saison" stał pod znakiem wyboru kolorów Berlina - "Totem Berlina". Na podstawie otwartego głosowania powstanie tytułowy totem czyli kolorowy, pionowy symbol Berlina. W piątek tereny Volkspark Mariendorf opanowały muzyczne dźwięki. Przez kilkanaście godzin była prezentowana muzyka miejska oscylująca wokół brzmień disco, funk, lounge oraz chullout. Oprócz promocji Szczecina jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zwiedzający będą mogli także dowiedzieć się szczegółowych informacji o zbliżającej się trzeciej edycji festiwalu Boogie Brain.

Z kolei trzeci dzień targów "Polnische-Kultur-Saison", czyli dzisiejsza sobota, będzie dniem, który powinień w szczególności zainteresować entuzjastów słowa pisanego. Rodzime oficyny wydawnicze zaprezentują własne publikacje związane ze Szczecinem, jak i z regionem zachodniopomorskim. Całość tego czterodniowego wydarzenia niejako zwieńczy niedzielna uczta dla podniebienia. Będzie można skosztować takie kulinarne rarytasy jak: miody drahimskie, sery zagrodowe, ciasta domowe czy też chleb pokrzywiński. Nie zabraknie również tradycyjnych wędlin oraz znanych potraw kuchni polskiej, czyli bigosu i żurku.

Przez cały okres trwania "Polnische-Kultur-Saison" Szczecin będzie propagować swoje starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. POKUS’a została została zorganizowana w ramach 27. Internationalen Kulturlustgarten Berlin. Warto dodać, że jest to pierwsza edycja z tak mocną, polską reprezentacją. Szacuje się, że przez tereny Volkspark Mariendorf w dzielnicy in Berlin-Mariendorf (czyli miejscu, w którym to wszystko będzie się odbywało) przewinie się 150 tysięcy ludzi.

Czas i miejsce: 13-16.05, Berlin – Volkspark Mariendorf, Polnische-Kultur-Saison

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

fakt, Szczein geograficznie ciaży ku Berlinowi. Dobrze, ze zaczyna sie to w jakims stopniu dostzregać;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozwijają się ciekawe relacje pomiędzy tymi miastami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.