Facebook Google+ Twitter

Czym zająć dorastających chłopców?

Czym zająć młodych, dorastających chłopców? To dylemat rodziców i wychowawców. Sport w jego znanej postaci nie pociąga wszystkich. Czynnik rywalizacji - to nas podnieca. Modelarstwo uczy techniki, a zawody to rywalizacja.

Wnętrze Blue City Warszawa / Fot. Roman WoźniakOd lat młodzi chłopcy budowali modele samochodów, statków, pociągów i samolotów. Są to modele kartonowe, plastikowe, drewniane i z wielu innych materiałów. W powojennych początkach modelarze zrzeszeni byli w Lidze Przyjaciół Żołnierza, później Lidze Obrony Kraju czy w modelarniach przy Młodzieżowych Domach Kultury, dziś często w różnego rodzaju zrzeszeniach. Jednym z nich jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Modelarzy (www.osm-rc.pl).

Modelarstwo daje zajęcie i rywalizację chłopcom, ale staje się też zajęciem dla rodziców. Pomaga to na tworzeniu lepszej więzi między dzieckiem i rodzicem. Chłopcy startują, a rodzice robią zdjęcia i filmują. Modelarstwo odciąga od komputera i internetu.Szykowanie modelu do drugiego wyścigu / Fot. Roman Woźniak

Oglądając dzieła modelarzy można stwierdzić, że to nie tylko dobra zabawa, ale też zajęcie rozwijające tak umiejętności plastyczne, jak i wiedzę techniczną (www.zabawki-modele.pl) W tych wyścigach startowały pojazdy gotowe, zakupione ale sztuka kierowania nimi to już wprawa młodych kierowców.

Tu oglądane modelarstwo RC (ang. radio control) to modele zdalnie sterowane radiem. Jest to dziedzina modelarstwa, w której modelem steruje się zdalnie za pomocą fal radiowych. Nadajnik trzymany w rękach kierowcy wysyła komendy, zakodowane radiowo, do odbiornika, który znajduje się w modelu samochodu i przekazuje je mechanizmom sterowania modelem (serwomechanizmy, regulator obrotów silnika itd.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

w Zagnańsku pod Kielcami corocznie odbywaja się eliminacje

http://www.zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=11&menu=50&artykul=975&akcja=artykul

bardzo dobra zabawa dla całych rodzin

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co opisane można zobaczyć tu http://www.youtube.com/watch?v=xuBOyWWma6g

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu w Blue można wypożyczyć modelza 10 zł i pojeździć. Nie każdy musi mieć własny drogi model. Trzeba pochodzić, poszukać.
Ja do kina chodziłem za 1,20 zł wtedy gdy najtańszy bilet kosztował ok 5 zł. Nie miałem ulg ale na podczepianego się szło.
W teatrze byłem chyba na 100 sztukach za frico, lub za cenę programu. Nieraz na stojąco ale chodziliśmy.
Każdy i zawsze musi znaleźć swoje towarzystwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.02.2010 21:18

@ Norbert.
Czyli nie pomoże tym wyobcowanym? Dlaczego? Według mnie umożliwia ono dołączenie do grupy i nawiązanie nawet bliskich kontaktów z innymi członkami grupy. Tak samo zresztą jak np kluby szachowe, poetyckie, Counter Strike'a itp.
PS. Ja nie mam na myśli modelarstwa dla "elit", gdzie jeden model to wydatek co najmniej kilkuset złotych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dlatego modelarstwo jest idealnym środkiem zaradczym dla tych dzieci, które z takich lub innych przyczyn już są wyobcowane."
ciekawa teoria ale daleka od prawdy

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.02.2010 10:20

Niestety ale stwierdzenie "Modelarstwo odciąga od komputera i internetu" uwypukla największą wadę modelarstwa.
Dzieci które nie spędzają większości czasu z komputerem/internetem, narażają się na wyobcowanie w klasie, a później w społeczeństwie. :(
Dlatego modelarstwo jest idealnym środkiem zaradczym dla tych dzieci, które z takich lub innych przyczyn już są wyobcowane. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże aktualne "..Pomaga to na tworzeniu lepszej więzi między dzieckiem i rodzicem..."
Gwiazdki dla Autora, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.