Facebook Google+ Twitter

Czym zaskoczą nas autorzy i wydawcy książek tej jesieni?

Zbliża się jesień, a wraz z nią wydawnictwa i autorzy zaczynają kusić czytelników nowymi tytułami książkowymi. Jakie hity pojawią się w najbliższym czasie na rynku wydawniczym?

 / Fot. Czerwone i CzarneWydawnictwo Czerwone i Czarne, które w kwietniu wydało m.in. głośną autobiografię Moniki Jaruzelskiej czy wywiad-rzekę z Jerzym Urbanem, po wakacjach powraca z kolejnymi tytułami. Już 11 września swoją premierę będzie miała książka Sławomira Kopra "Miłość w Powstaniu Warszawskim". Choć o powstaniu z sierpnia 1944 napisano i powiedziano już wiele, to autor proponuje spojrzeć na nie z innej strony. Dotarł on do powstańców, którzy opowiedzieli o czułości do drugiej osoby, która pozwalała zapomnieć na chwilę o koszmarze wojny. Koper słynie z niekonwencjalnego podejścia do losów znanych ludzi. Przed swoimi czytelnikami odsłonił już kulisy życia kobiet władzy w PRL-u czy życia prywatnego elit II RP. "Obywatel i Małgorzata" to kolejna premiera wydawnictwa. Po raz pierwszy Małgorzata Potocka, przez dziesięć lat towarzyszka życia Grzegorza Ciechowskiego, opowiada o ich związku. Publikacja będzie więc niezwykłym portretem muzyka – ikony pokolenia lat 80., dla którego utwory Republiki, a potem Obywatela G.C. były wielkim przeżyciem. Portret kreślony z wielką miłością, pełen opisów życia codziennego artysty, uzupełniony o unikatowe zdjęcia.

Wiele nowości szykuje też Agora. 5 września będzie miała miejsce premiera wywiadu-rzeki "Ambasador". Jest / Fot. Agora to zapis rozmowy Jerzego Sadeckiego z ambasadorem Jerzym Bahrem. Polska zobaczyła go 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku w Smoleńsku. Jako polski ambasador w Moskwie miał powitać prezydenta RP i delegację, która leciała na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Jako jeden z pierwszych poinformował polskie władze o katastrofie. A potem z premierem Rosji Władimirem Putinem w imieniu Rzeczypospolitej żegnał trumnę ze zwłokami prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed jej odlotem do kraju.Teraz, gdy jest już na emeryturze, opowiada niezwyczajną historię swego życia. Łączą się w nim fascynacje Europą Środkowo-Wschodnią, patriotyzm oraz szczera życzliwość dla Innego z doświadczeniami pracownika Ministerstwa Spraw Zagranicznych czasów PRL, uciekiniera politycznego, analityka w szwajcarskim instytucie sowietologicznym. A wreszcie wytrawnego dyplomaty w wolnej Polsce - konsula w Królewcu, ambasadora w Kijowie, Aszchabadzie, Wilnie i Moskwie, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tydzień po "Ambasadorze" premiera książki  / Fot. Agora„Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”, która inauguruje nową serię “Biblioteki Gazety Wyborczej” Reporterzy Dużego Formatu. Co się z nim działo po ucieczce z kraju w latach 80-tych? Jaką rolę w jego ucieczce odegrało spotkanie z Janem Pawłem II? Skąd wziął pierwszy milion i kto mu ukradł drugi? Co go łączyło z władzami Rosji, a co - z rzecznikiem SLD? Co jada, co mówi prywatnie, komu ufa, a kto go popiera? Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami radia i szkoły medialnej w Toruniu? Dwaj dziennikarze, którzy od początku istnienia Radia Maryja śledzą losy jego założyciela, stworzyli wielowymiarowy portret człowieka, który próbuje zbudować Polskę według własnej recepty na wiarę, nadzieję, miłość i sukces. Czy jest to obraz prawdziwy? Przekonać się będzie można po przeczytaniu książki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.