Facebook Google+ Twitter

Czym żyje świat 16 sierpnia? Przegląd zagranicznych serwisów

Z przeglądu dzisiejszych czołówek serwisów internetowych można dowiedzieć się m.in.: jak sobie umilał czas jeden ze znudzonych członków sądowej ławy przysięgłych w Anglii oraz przeczytać o krwawych porachunkach mafijnych w Niemczech.

Europa

Członek ławy przysięgłych słuchał walkmana
Członka sądowej ławy przysięgłych, 20-letnią Ruhelę Khamonę, oskarżono o słuchanie muzyki. Została usunięta z sali podczas rozprawy Alana Wicksa, skazanego później za morderstwo żony.

Khanom z sali wyprosił sędzia, na prośbę oskarżyciela. Ten twierdził, że członek ławy przysięgłych nie uważał. Okazało się, że już wcześniej, podczas przedstawiania dowodów, Khanom została przyłapana na bawieniu się odtwarzaczem. Pod koniec procesu okazało się, że Khanom wielokrotnie próbowała uniknąć służby w ławie przysięgłych. Ta jest w Wielkiej Brytanii obowiązkowa i praktycznie każdy obywatel w swoim życiu ją wypełnia.

źródło: bbc.com

Duisburg, Niemcy, 15.08.2007. Policja przy ciałach pięciu z sześciu zastrzelonych Włochów. Szósta osoba zmarła w karetce pogotowia. / Fot. PAP/PETER WIJNANDS6 zabitych w mafijnej egzekucji w Niemczech
W środę grupa mężczyzn z zimną krwią zastrzeliła pięciu Włochów siedzących w dwóch samochodach przed pizzerią w Duisburgu w Niemczech. Szóstą ofiarą był 18-latek siedzący w restauracji - najprawdopodobniej niewinny świadek zdarzenia, którego urodziny akurat mieli świętować zabici. Policja jest pewna, że to egzekucja związana działalnością włoskiej mafii na terenie Niemiec. Stróże prawa z Duisburga współpracują z kolegami z włoskiej Kalabrii, dokąd prowadzą tropy.

Wyniki dotychczasowego śledztwa pokazują, że to przejaw wojny między dwiema rodzinami mafijnymi należącymi do jednej organizacji przestępczej o nazwie Ndrangheta właśnie z Kalabrii. Jest ona aktualnie uznawana za gorźniejszą nawet od mafii sycylijskiej.

Przewodniczący związków zawodowych policji w Niemczech, Konrad Freiburger, ostrzegał, by nie lekceważyć zagrożenia w Niemczech ze strony mafii: – Mafia i inna zorganizowana przestępczość rozwijają się w naszym kraju bardzo prężnie. W niektórych obszarach gospodarki już wstawiły stopę między drzwi a próg - powiedział gazecie "Neue Osnabruecker Zeitung"

źródło: n24.de, www.courrierint.com

Azja

Nieznani ludzie przywieźli ciało do szpitala i zniknęli
33-letni Kakiya został aresztowany w japońskim mieście Amagasaki, po tym jak dwóch nieznanych mężczyzn podrzuciło do szpitala ciało dziewczyny, którą zabił.

W czwartek wieczorem dwóch mężczyzn wniosło do szpitala ciało zawinięte w zakrwawiony materiał i wyszli. Po 20 minutach zjawił się zapłakany Nobuo Kakiya. Przepytywany przez policję przyznał się do zabicia 36-letniej Naoko Seki, którą nazwał swoją dziewczyną. Tajemnicą pozostaje jednak motyw i tożsamość dwóch mężczyzn, którzy przynieśli ciało.

źródło: japantoday.com

Niemal 300 ofiar w powodziach w Korei Północnej
Prawie 300 ludzi straciło życie lub zaginęło w powodziach w Korei Północnej. Zalane pola upraw, domy, całe kopalnie i drogi - to dramatyczny obraz sytuacji.

Rząd podaje informacje o 214 ofiarach śmiertelnych i 80 zaginionych w najpoważniejszej powodzi od 10 lat. 300 tys. straciło dach na głową. Stracono 11 proc. upraw zbóż czyli ok. 450 tys ton ziarna w kraju, który i tak potrzebuje dalekiego rozszerzenia już istniejącej międzynarodowej pomocy, by zapewnić mieszkańcom jedzenie. Zalanych jest 400 fabryk, 20 kopalń oraz przerwane są trasy kolejowe w 43 miejscach.

Źródło: abc.net.au

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ja również lubię czytać te przeglądy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.08.2007 19:44

(+) podoba mi sie Twoj przeglad prasy... prosze codziennie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.