Facebook Google+ Twitter

Czysta przestrzeń wspólnym dobrem społeczeństwa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-09 16:17

W ostatnim czasie głośno było o akcji "Tu Jest Brudno". Mimo, że w konkursie zwyciężyła Skarpa Ursynowska, postawa łodzian spowodowała, że organizatorzy już w najbliższą niedzielę 11 grudnia, posprzątają dwa różne miejsca w Łodzi.

Konkurs "Tu Jest Brudno" pod patronatem Jana Niezbędnego, miał na celu wyłonienie miejsc publicznych, które według internetowej społeczności powinny zostać posprzątane. Użytkownicy specjalnie stworzonej strony internetowej, mogli głosować na nie przez 8 tygodni. Zgłoszono wiele miejsc. Ich ilość oraz skala prezentowanych zanieczyszczeń, pokazały organizatorom ogrom problemu i potwierdziły, że Polacy chcą korzystać z czystych i uporządkowanych terenów wspólnych. Ostatecznie w konkursie zwyciężyła Skarpa Ursynowska w Warszawie.

Wielkie emocje wzbudził jednak teren Dworca PKP Łódź Chojny, który został zgłoszony do konkursu, a jego stan do dnia remontu (odbył się w trakcie trwania konkursu), był oceniany przez pasażerów i mieszkańców Łodzi niezwykle krytycznie. Obecnie miejsce to w niczym nie przypomina tego sprzed kilku tygodni. W ramach prowadzonego remontu budynek i jego okolice zostały uprzątnięte przez zarządcę terenu. Proekologiczna postawa łodzian, ich determinacja i zaangażowanie w akcję "Tu Jest Brudno", skłoniła organizatorów konkursu i zarządcę PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie, Rejon Administrowania i Utrzymania Nieruchomości w Łodzi, do kontynuowania rozmów na temat tego, co wspólnie można zrobić na rzecz utrzymania czystości innych terenów kolejowych w Łodzi.

Szybko wspólnie wyłoniono taki obszar – dzikie wysypisko znajdujące się przy ul. Maszynowej 1 w Łodzi, gdzie w pobliżu torów kolejowych, składowane są nie tylko worki ze śmieciami, ale także stare meble czy gruz. Teren ten sąsiaduje bezpośrednio z osiedlem domów jednorodzinnych, a z drugiej strony z ogródkami działkowymi. Przez środek wysypiska prowadzi ścieżka z której korzystają mieszkańcy. I właśnie z tym terenem, w porozumieniu z PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie, Rejon Administrowania i Utrzymania Nieruchomości w Łodzi, już w najbliższą niedzielę, tj. 11.12.2011 r., zmierzy się ekipa Jana Niezbędnego, marki która od początku patronuje akcji "Tu jest brudno".

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.