Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czyste strzelanie Sikory

Redakcja
Po raz pierwszy w tym sezonie Tomasz Sikora nie spudłował na strzelnicy podczas zawodów. Sprint na dystansie 10 km we włoskiej Anterselvie wygrał Niemiec Arnd Peiffer.

Pomimo doskonałego strzelania Tomasz Sikora miał słaby czas biegu i na mecie ostatecznie był jedenasty ze stratą 44,1 sekundy do zwycięzcy, bezbłędnie strzelającego Arnda Peiffera z Niemiec. Na drugim miejscu, z jednym pudłem i po szalonym pościgu znalazł się Austriak Dominik Landertinger. W jutrzejszym biegu na dochodzenie wystartuje sześć sekund za Peifferem. Na trzecim stopniu podium stanął inny reprezentant Niemiec, Christoph Stephan, który do kolegi z reprezentacji stracił 15,1 sekundy. Tuż za nim, o jedną dziesiątą sekundy, uplasował się kolejny Austriak, Daniel Mesotitsch. W dziesiątce zameldował się też młodszy brat Simona Fourceade’a - Martin i coraz rzadziej oglądany Norweg Frode Andresen.

Do jutrzejszego biegu pościgowego nie zakwalifikowali się pozostali nasi reprezentanci, definitywnie grzebiąc szanse na wyjazd do Vancouver. Łukasz Szczurek zajął 75. miejsce z dwoma pudłami,
Mirosław Kobus był dziewięćdziesiąty drugi (trzy pudła), a Łukasz Witek z czterema pudłami zajął 94. miejsce.