Facebook Google+ Twitter

Czystka w Lechii Gdańsk!

Lechia Gdańsk nie awansowała do ekstraklasy. Cel postawiony przed Tomaszem Borkowskim i jego podopiecznymi nie został zrealizowany. Teraz nadszedł czas na weryfikację przydatności poszczególnych zawodników.

Zawodnicy Lechii Gdańsk są na urlopach. Treningi wznowią 27 czerwca. Część piłkarzy występujących na ul. Traugutta w zeszłym sezonie już nie zobaczymy. Po zakończonych rozgrywkach Tomasz Borkowski sporządził raport, na podstawie którego zarząd klubu podjął dość odważne i ryzykowne decyzje. Za grę podziękowano aż 9 zawodnikom. Na czarnej liście znaleźli się: Piotr Cetnarowicz, Sławomir Wojciechowski, Dariusz Łożyński, Damian Trzebiński, Marcin Szulik, Roland Kazubowski, Łukasz Dziengielewicz, Paweł Żuk i Sebastian Fechner. Dwóch ostatnich zostanie wypożyczonych. Są to młodzi i perspektywiczni zawodnicy, którzy muszą nabrać doświadczenia i Lechia będzie mieć jeszcze z nich pożytek.

Obecność większości piłkarzy nie powinna budzić wątpliwości, gdyż kilku z nich bardzo mało grało, a niektórzy nie prezentują drugoligowego poziomu. Natomiast powinno dziwić rozstanie z Piotrem Cetnarowiczem. To zawodnik, który z całej drużyny zdobył najwięcej bramek (12). Nasuwa się więc pytanie, czym sobie na to zapracował, bo chyba nie tymi strzelonymi golami? Niespodzianką jest również pożegnanie się ze Sławomirem Wojciechowskim. Należy przyznać, że zawodnik ten w ostatnim czasie nie był w najwyższej formie, ale zmagał się z poważnymi kontuzjami. Nie podlega wątpliwości fakt, że w pełni sił jest silnym punktem drużyny.

Czas pokaże, czy te decyzje były słuszne. Wręcz konieczne wydają się wzmocnienia, zespół powinno uzupełnić kilku zawodników. Rewolucja kadrowa ma sprawić, że Lechia będzie walczyć o najwyższe cele. Już niedługo będzie można się przekonać, czy zawodników z którymi się pożegnano zamieniono faktycznie na "lepszy model".Kibice Lechii w nowym sezonie zobaczą zupełnie nowy zespół / Fot. Łukasz Honory

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.06.2007 07:32

Szkoda gadać. Zmarnowali w tym roku niepowtarzalną szansę na awans do I ligi. Nie wiem czy powtórzy się aż taka okazja i czy przemeblowania będą w stanie coś realnie zmienić. Pożyjemy, zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U Cetnarowicza moze jednak klopoty z sercem daly sie we znaki dzialaczom.....chociaz ktoz to wie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.