Facebook Google+ Twitter

Czystki w PiS. Asystenci Kurskiego wyrzuceni z partii

Paweł Kowszyński oraz Iwona Szmurło - byli współpracownicy Jacka Kurskiego - zostali usunięci z Prawa i Sprawiedliwości. Jako powód władze partii podały: "działanie na szkodę partii poprzez współpracę z europosłem Jackiem Kurskim".

Sonda

Czy wkrótce w PiS dojdzie do masowych zwolnień osób związanych z członkami Solidarnej Polski?

Jacek Kurski / Fot. Piotr VaGla Waglowski/domena publicznaPaweł Kowszyński oraz Iwona Szmurło zostali zmuszeni do zakończenia współpracy z PiS, w lokalnych strukturach w Elblągu. Asystenci jednego z liderów Solidarnej Polski, Jacka Kurskiego, o usunięciu z Prawa i Sprawiedliwości zostali poinformowali przez posła Leonarda Krasulskiego, który sprawuje funkcję pełnomocnika do kierowania okręgowymi strukturami PiS w Elblągu. Parlamentarzysta poinformował, iż wysłał zainteresowanym stosownie pismo 3 grudnia br.

Czytaj także: "Ziobryści" założyli klub "Solidarna Polska". Mularczyk przewodniczącym

Krasulski nie był poddany żadnej odgórnej presji w tej sprawie. Poseł z ramienia PiS podjął taką decyzję samodzielnie, ponieważ jego zdaniem wspomniane wyżej osoby działały na szkodę ugrupowania, wzmacniając organizację lokalnych klubów Solidarnej Polski.

Czytaj też: Jacek Kurski: kocham PiS, ale trzeba zmienić formułę

Jak zareagowali sami zainteresowani?

- Przed 10 laty wstąpiłem do PiS po to, żeby zmieniać Polskę. Dbałem o wizerunek partii i budowałem jej struktury w Elblągu. Dzisiaj szkoda mi tych lat - tak na łamach wprost24.pl komentuje sytuację Kowszyński. Zdaniem byłego działacza PiS, w największej partii opozycyjnej ostatnimi czasy nie dzieje się dobrze. W jego opinii pełnomocnicy Prawa i Sprawiedliwości nie powinni mieć władzy absolutnej w regionach. Kowszyński uważa też, iż w Elblągu może powstać dość silna struktura Solidarnej Polski, gdyż wielu z obecnych członków PiS, może już niedługo zmienić "barwy" partyjne. Nieoficjalnie mówi się, że do premierowego spotkania zwolenników Solidarnej Polski, dojdzie na początku 2012 roku.

Co ciekawe, decyzja Krasulskiego może okazać się brzemienna w skutkach dla PiS w Elblągu. Wyrzucenie Kowszyńskiego prawdopodobnie skończy się... zniknięciem stron internetowych zarządu powiatowego oraz okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. "Zagrożona" jest również witryna samego Krasulskiego. Powód? Paweł Kowszyński był administratorem oraz właścicielem domen. Po rozstaniu z PiS zapowiedział, że przestanie opłacać abonament za strony, a to z kolei w najbliższym czasie, oznacza ich wygaśnięcie.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

z boku
 • z boku
 • 04.12.2011 09:47

fredek - a ja swoje- mądrzejsze

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alfred Jekosch
 • Alfred Jekosch
 • 04.12.2011 09:42

Potwierdzam z cala stanowczoscia o istnieniu kreta w PIS,znajduje on sie w uchu Prezesa. Uwazam ze trzeba Prezesa jak najszybciej uwolnic od tej zmory i proponuje poddac Prezesa egzercycjom.Skutki beda natychmiast widoczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
z boku
 • z boku
 • 04.12.2011 09:10

Kaczyński ma nosa - przykład "patrioty" Zdradka S.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma się rozumieć, że ".... władza absolutna w regionie ....." jest skopiowana z czasów Demokracji Ludowej? Znaczy, że mamy pierwszych sekretarzy. reszta skopiowana z III Rzeszy i trzyma się kupy. Tylko patrzeć, jak powstanie rasa nadludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie pisowcy - troche LOGIKI! Czy asystenci Kuskiego mieliby dalej brać kasę z macierzystej partii i stojąc okrakiem - pracować dla faceta, który już nie jest jej członkiem? Jesli chcieli w dalszym ciągu "poświęcać życie dla partii" to powinni sami wymówic służbę u pana Kurskiego. Tu nie działa zasada pokornego cielecia, co dwie krowy ssie. Szczególnie, że prezes z żadnej strony nie przypomina krowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
komtur
 • komtur
 • 03.12.2011 21:42

zgodnie ze sztuką.instrukcje piss bierze z lektury "DZIECI ARBATU"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ olek kan
"do tej pory nikt o nich nie slyszal"...

Proszę Pana(i) "olek kan".
Laryngologicznie jestem sprawny...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek L
 • Leszek L
 • 03.12.2011 20:52

W PiS działali zdrajcy; którzy mieli zadanie rozbić PiS od środka - to był plan Ojca założyciela PO Gromosława Cz. dziś zamieszanego w aferę korupcyjną. Takim zdrajcom należy się kop w d .... i niech spływają do Platformy tam ich miejsce!! Do PO spływają tylko ścieki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PiSmart
 • PiSmart
 • 03.12.2011 20:45

@ Mirek K NIE DA SIĘ ZAKRZYCZEĆ metody rodem z PRL-u . Zwalanie na PO to nie ucieczka od takich praktyk. PiS robi błąd bo traci członków i ich rodziny - potencjalnych wyborców. To dopiero początek czystek .20 posłów odeszło i ich współpracownicy też wylecą .Prezes jest mściwy - zero dyplomacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 03.12.2011 20:42

Arkadiusz Gebka od olka kan uslyszal o usunietych asystentach Kurskiego.A to ciekawe.Z takim sluchem u niego przestaja mnie dziwic jego komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.