Facebook Google+ Twitter

Czystki w Południowej Abchazji i Osetii?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 18:31

Według prezydenta Gruzji, w Południowej Osetii i Abchazji doszło do etnicznych czystek. Micheil Saakaszwili powiedział na konferencji prasowej w Tbilisi, że każdy kraj, który opowie się za przyznaniem niepodległości separatystycznym republikom przyczyni się do prawnego usankcjonowania tego procesu.

Saakaszwili dodał, że w ciągu ostatnich lat z terytoriów Osetii Południowej i Abchazji wysiedlono ponad 80 procent ludności. Zdaniem gruzińskiego prezydenta, w czasie konfliktu zbrojnego z Rosją proces ten nasilił się na terytorium Południowej Osetii. "W Osetii Południowej prowadzono czystki etniczne nie tylko Gruzinów, ale i rdzennych Osetyjczyków" - powiedział Saakaszwili.

Prezydent Saakaszwili zadeklarował podjęcie pokojowych działań dla rozwiązania problemów związanych z separatystycznymi prowincjami oraz uregulowania na drodze dialogu stosunków ze wszystkimi sąsiadami Gruzji. "Na szczęście nie zostaliśmy z naszymi problemami sami, są z nami: USA, Unia Europejska, Japonia, Chiny i inne państwa świata" - podsumował gruziński przywódca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.