Facebook Google+ Twitter

" CZYTAJĄCA BYDGOSZCZ ". BYDGOSKIE BIESIADY CZYTELNICZE

16 marca w Miejskim Centrum Kultury, pokłonimy się słowu pisanemu i... zwierzętom. A wszystko za sprawą dr Doroty Sumińskiej, pisarki i felietonistki, wielkiej miłośniczki naszych braci mniejszych.

Dorota Sumińska gościem Bydgoskich Biesiad Czytelniczych 16.03.2013 r. / Fot. DSAutorka od lat uwrażliwia na potrzeby słabszych istnień, podkreśla, że "nasze życie warte jest tyle, ile dobrego zrobiliśmy dla innych. Warte jest tyle, ile dostało uśmiechów, okrzyków szczęścia, zamerdań ogonem, wymruczanych piosenek i uratowanych nawet malutkich, tycich żyć".

Z zamiłowania psycholog zwierzęcy i przyrodnik. Związana z popularnymi programami radiowym i telewizyjnymi o zwierzętach (m.in.wTVP1 "Zwierzowiec" oraz "Cztery łapy" w II programie Polskiego Radia). Jak mało kto potrafi ciekawie opowiadać o zwierzętach i udzielać cennych porad dotyczących opieki nad nimi.
Autorka poradników i książek poświęconych nie tylko czworonogom, w tym bestsellerowej "Autobiografii na czterech łapach", "Zwierza w łóżku", powieści m.in." Świat według psa", "Zwykłe, niezwykłe życie". Jest współautorką poradnika " Jak wychować dziecko, psa, kota i faceta".
Ostatnia powieść ciesząca się dużym zainteresowaniem czytelników to II tom autobiografii "Dalej na czterech łapach" (2012).
Biesiadzie towarzyszyć będzie muzyka i piękne czytanie. Do prezentacji wybranych fragmentów książek autorki przyjęły zaproszenie:p.Urszula Guźlecka, p.Ewa Dąbska - radio PiK, p. Alina Rzepecka poetka, jak również uczniowie bydgoskich szkół.

Spotkanie realizowane w ramach autorskiego projektu "Czytająca Bydgoszcz" poprowadzi Jolanta Niwińska. Wstęp wolny !!!Zapraszamy 16 marca ( sobota), godz.11:00, MCK, ul. Marcinkowskiego 12

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Do uczestników spotkania z p. Dorotą Sumińską:
• Wspieramy bydgoskie schronisko dla zwierząt ( chętnych proszę o przyniesienie maskotek, ręczników)
• Uwalniamy swoje książki. Przychodzimy na spotkanie z książką, książkami, które pozostawimy na półce bookcrossingowej w MCK. Książki możemy wymienić na inne.
Odpowiadam na pytanie zainteresowanych - na spotkaniu będzie można zakupić książki autorki.

Z bookcrossingowym pozdrowieniem, Jolanta Niwińska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.