Facebook Google+ Twitter

Czytajmy dzieciom bajki Jimmy'ego Liao

Bajki Liao są świetnym narzędziem, które przyzwyczai nasze dzieci do czytania. Ale również rodzice mogą z nich wyciągnąć coś dla siebie. Warto więc czytać dzieciom.

 / Fot. wydawnictwo officynaJeśli chcemy, by nasze dzieci czytały, musimy od dzieciństwa przyzwyczajać je do czytania. Czytanie dzieciom, to nie tylko modna od jakiegoś czasu akcja, ale też sposób na utrzymanie bliskości z dzieckiem. Bliskości, której utrzymanie jest czasem trudne w dzisiejszych czasach. Do tych dwóch celów świetnie nadają się wydane ostatnio bajki Jimmy'ego Liao.

Swoimi bajkami Liao przenosi nas w świat wyobraźni, do którego jego bohaterowie uciekają przed największą zmorą dzisiejszego świata- przed samotnością. Ślepa dziewczynka w metrze ucieka w wyobraźnię w piękny świat, gdzie może pływać z delfinami, zaprzyjaźnić się z wielorybem, czy fruwać z ptakami. Końcowa stacja metra jest końcem tego świata i twardym powrotem do rzeczywistości. Chłopiec zaprzyjaźniający się z księżycem czuje się komuś potrzebny. Ma oczywiście rodzinę, w której nie ma ciepła - rodzina chłopca jest praktycznie rozbita.

 / Fot. wydawnictwo officynaPrzyjaźń z księżycem, to dla niego jedyna możliwość doświadczenia poczucia ciepła i bliskości. Chłopiec nie wie jednak, że zyskując to poczucie praktycznie pozbawia innych ludzi widoku księżyca. Muszą oni tworzyć swoje własne, czasem niezbyt udane kopie i substytuty. Przychodzi jednak moment, w którym chłopiec musi pomóc księżycowi odnaleźć drogę do domu.

Jak sami widzimy bajki Liao nadają się do czytania przez dzieci i dorosłych. Bajkami Liao uświadamia wszystkim stare prawdy - człowiek nie może być samotny, musi być potrzebny innym, musi być też kochany, każdy człowiek jest indywidualny, nikogo więc nie można zastąpić w swoim życiu. Czytajmy wiec naszym dzieciom bajki Liao. Może nas też zmienią?

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.