Facebook Google+ Twitter

Czytelnia i biblioteka dla organizacji pozarządowych już w internecie

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych od kilkunastu miesięcy tworzy internetową czytelnię i bibliotekę dla działaczy i pracowników organizacji pozarządowych.

 / Fot. OFOPBiblioteka funkcjonuje na witrynie www.ofop.eu/biblioteka. W zbiorach znajduje się w tym momencie ponad 1000 pozycji (książek i artykułów), a około 150 z nich można czytać online. Część z nich została zdigitalizowana w ramach projektu "Demokracja to partycypacja" sfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W bibliotece i czytelni znajdują się publikacje z zakresu ekonomii społecznej, prawa i rzecznictwa, partycypacji, myśli społecznej i politycznej, ekologii, historii trzeciego sektora, dobre praktyki, a także raporty z działań organizacji i grantodawców. Zarówno pozycje archiwalne, jak i nowości.

Dotychczas zdołaliśmy udostępnić tylko część zbiorów OFOP, na które składa się łącznie około 4000 książek – informuje Karolina Błachnio. - Książki są na bieżąco katalogowane przez wolontariuszy OFOP, którzy tworzą także krótkie opisy ich treści w widoczne na witrynie www.ofop.eu/biblioteka.

Z biblioteki można skorzystać również w siedzibie OFOP przy ulicy Szpitalnej 5/5 w Warszawie.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zaś w tej bibliotece bez względu na to, ile w niej będzie pozycji, będą tylko dwie ideologie: paneuropejska i neoliberalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł fajny. Jedyny mankament to wyszukiwanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.