Facebook Google+ Twitter

Czytelnicy i autorzy Wiadomości24.pl wybrali: Robert Kubica sportowcem roku!

Współautorzy: Łukasz Wolski

Zażarta walka trwała do samego końca! Ostatecznie, różnicą zaledwie jednego głosu, Robert Kubica wyprzedził Leszka Blanika i zdobył tytuł Sportowca 2008 Roku, przyznany przez czytelników i autorów Wiadomości24.pl.

Robert Kubica - sportowiec roku w plebiscycie Wiadomości24.pl / Fot. Piotr GalasGłosowanie w naszym plebiscycie trwało ponad dwa tygodnie i zakończyło się w poniedziałek o godz. 20. Udział wzięło blisko 200 osób. Od samego początku trwała zacięta walka o pierwszą pozycję pomiędzy Robertem Kubicą a Leszkiem Blanikiem. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, nierzadko wręcz z minuty na minutę. Ostatecznie obydwaj zgromadzili ponad 20 proc. głosów, ale lepszy okazał się nasz kierowca Formuły 1, czwarty w klasyfikacji MŚ w minionym sezonie – jego przewaga wyniosła zaledwie jeden głos!

Blanik zajął więc drugą pozycję, na trzecim miejscu uplasował się inny mistrz olimpijski – kulomiot Tomasz Majewski, który zgromadził 14,9 proc. głosów. Tuż za podium znalazła się kolejna medalistka z Pekinu, Maja Włoszczowska – 8,8 proc. głosujących postawiło właśnie na nią. Na piątej pozycji ex aequo wioślarska czwórka, która w Pekinie zdobyła złoto (Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol) oraz najlepsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska – po 8,2 proc.

Czołową ósemkę uzupełnili: Natalia Partyka i Xu Jie (tenis stołowy) i Tomasz Adamek (boks). Najlepsi z piłkarzy – Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski – zajęli dopiero dziewiątą pozycję, ex aequo z wicemistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów, Szymonem Kołeckim. Poza dziesiątką znalazło się kilkoro medalistów z Pekinu, m.in. Piotr Małachowski i Agnieszka Wieszczek, a także przedstawiciele sportów zimowych – Justyna Kowalczyk i Tomasz Sikora.

Pełne wyniki plebiscytu Wiadomości24.pl na Sportowca 2008 Roku:

1. Robert Kubica (Formuła 1) 21,1 proc.
2. Leszek Blanik (gimnastyka sportowa) 20,6 proc.
3. Tomasz Majewski (lekkoatletyka) 14,9 proc.
4. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie) 8,8 proc.
5. Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol (wioślarstwo) 8,2 proc.
5. Agnieszka Radwańska (tenis) 8,2 proc.
7. Natalia Partyka, Xu Jie (tenis stołowy) 4,1 proc.
8. Tomasz Adamek (boks) 2,6 proc.
9. Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów) 2,1 proc.
9. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna) 2,1 proc.
9. Robert Lewandowski (piłka nożna) 2,1 proc.
12. Radosław Zawrotniak, Tomasz Motyka, Adam Wiercioch, Robert Andrzejuk (szermierka) 1,0 proc.
12. Piotr Małachowski (lekkoatletyka) 1,0 proc.
12. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie) 1,0 proc.
12. Tomasz Gollob (żużel) 1,0 proc.
16. Agnieszka Wieszczek (zapasy) 0,5 proc.
16. Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki (żeglarstwo) 0,5 proc.
---. Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna (kajakarstwo) 0,0 proc.
---. Łukasz Pawłowski, Bartłomiej Pawełczak, Miłosz Bernatajtys, Paweł Rańda (wioślarstwo) 0,0 proc.
---. Tomasz Sikora (biathlon) 0,0 proc.

Wszystkim głosującym gorąco dziękujemy za udział w naszym plebiscycie. Mamy też nadzieję, że za rok znów wybierzemy sportowca roku, a udział w zabawie weźmie jeszcze więcej osób. Gratulacje również dla naszych sportowców, którzy dostarczyli nam tak wiele radości. Oby w 2009 r. było jej jeszcze więcej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

A Ty według jakich kryteriów oceniałeś milan? Ilości potu wylanego na treningu? Zarobków? Ilości nagród? Co jest lepsze? Złoty medal ciężarowca czy kulomiota? Jak porównać tenisistę do żużlowca? Albo tyczkarkę do pływaczki. Popularność na świecie jest według mnie najlepszym kryterium wyboru sportowców z różnych dyscyplin. Ponad 600 milionów ludzi oglądało F1 w zeszłym roku. Kierowców jest 22, wśród nich Polak. Dla mnie to oczywiste, że powinien wygrać każdy plebiscyt. I wygrywa ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Maja była druga, bo była to wina roweru. Nie wygodne siodełko podobno miała i w połowie dystansu zaczęła tracić przyczepność, więc potrzebny był pit stop i niestety mechanicy za długo się uwijali :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

berg - po pierwsze to formuła 1 jest cholernie niesprawiedliwym sportem. Po drugie Kubica nic nie wygrał, to nie jest Hamilton, ba! Nawet nie Massa czy Raikkonen. po trzecie zbyt pochopnie stwierdzasz, że F1 jest najpopularniejszym sportem. Choćby koszykówka z racji Yao Minga. Choćby piłka nożna z powodu D. Beckhama (No i golf, z Woodsem też ciężko). Nawet Hamilton nie dorówna Becksowi, a co dopiero Kubica, który znalazł się za podium.
Po ostatni i najważniejsze, to konkurs na najlepszego sportowca, Ty zaś podajesz argumenty, stawiające Kubicę jako najpopularniejszego sportowca. I zgodnie z tym co mówisz, powinien wygrywać plebiscyt co roku, bo przecież jest tak bardzo znany, może się wciąż plasować na 4. miejscu, przecież to wina bolidu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kubica najlepszym sportowcem roku? Nie znam się na F1 i nie śledzę tego sportu, ale może ktoś oświeci mnie jakie sukcesy ma na swoim koncie pan Kubica, poza tytułem sportowca roku Przeglądu Sportowego? W czym tkwi jego fenomen? W tym ze jest pierwszym w historii Polakiem startującym w F1? Czymże jest medal olimpijski Mai Włoszczowskiej w jakimś tam zwykłym kolarstwie. Przecież rower może sobie każdy kupić, a bolida tylko najlepszy sportowiec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już raz chyba dyskutowaliśmy na temat Kubicy. Całe szczęście ludzie znają się na sporcie i wiedzą co znaczy F1. Że nie ma bardziej popularnego sportu i bardziej podziwianego na świecie polskiego sportowca niż Kubica. A tym co uważają, że F1 to nie sport i pędzić 300km/h po ulicach potrafiłby każdy głupi, zalecam kompresy.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kubica, Radwańska i Lewandowski - za wysoko.
Kołecki, Małachowski, Gollob, Wieszczek - za nisko.

Brawo chłopaki za przeprowadzenie konkursu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie F1 i szachy (za pierwszym nie przepadam, drugie uwielbiam - żeby nie było) też jakoś ciężko uznać jak sport. Tak samo, jak za sport nie uznaje gier komputerowych i samochodowych rajdów. I póki oficjalnie obowiązującej definicji sportu nie ma (jeżeli jest, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu - będę wdzięczny) mam do tego pełne prawo - tak samo jak Paolo.

Ja bym zagłosował na Majewskiego - raz, że w swojej dyscyplinie błysnął na IO, a dwa, że ma naprawdę rewelacyjne podejście do tego, co robi. Tyle dystansu do swojego zawodu życzyłbym wszystkim sportowcom :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radwańska? Za 9. miejsce w rankingu, góra ćwierćfinał wielkiego szlema i klapę na IO?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja głosowałem na Radwańską. Ona powinna wygrać. F1 nie przekonuje mnie jakoś choć autka lubiem. A Kubica taki sportowiec a na balu sportu, na którym miał odebrać nagrodę nagrodę za wygranie plebiscytu przeglądu sportowego się nie pojawił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się z częściowej zbieżności wyników z mimi rekomendacjami: patrz: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.