Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8290 miejsce

Czytelnicy proponują książki w ramach Akcji "Książka z nadzieją"

Współautorzy: Marta Wróbel

Nasza akcja "Książka z nadzieją" była strzałem w dziesiątkę. Poprzez blog oraz pocztę dostałyśmy kilka propozycji książek, które zdaniem czytelników idealnie wpisują się w idee kampanii. A oto i one.

Logo akcji "Książka z nadzieją" / Fot. Marek BonarskiNa blog napisała dziewczyna podpisująca się pseudonimem Wetka:
"Wg mnie do "książek z nadzieją" można zaliczyć wspaniałą, wzruszającą powieść Billie Letts "Tu, gdzie jest serce". Opowiada ona o dziewczynie w ciąży, porzuconej przez swojego chłopaka. Książka jest pełna ciepła i nadziei. I uświadamia nam, że są jednak jeszcze na świecie wartościowi ludzie, którzy są gotowi pomagać innym. Naprawdę polecam przeczytać tę książeczkę, zwłaszcza wtedy, kiedy przeżywamy chwile zwątpienia w ludzkie dobro."

Książką, która często jest proponowana przez was do miana wyjątkowej, jest publikacja "Ono" Doroty Terakowskiej.

Margit, oprócz tej książki, proponuje również "Każdy ma swoje Kilimandżaro" i pisze, że ta książka ją wzruszyła: "Płakałam przy niej, książka dodała mi sił i była oczyszczająca, pełna nadziei. Polecam ją każdemu, kto nie może poradzić sobie ze swoimi słabościami".

Przychodzą też listy mailowe np. Klaudia17 napisała o dwóch książkach. Pierwszą, jaką wymieniła, jest "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafóna. Klaudia pisze: "Ta książka ma w sobie niesamowity klimat..potrafi oderwać człowieka od rzeczywistości i tym samym pozwala zapomnieć o dręczących nas problemach i troskach. Nie będę jej streszczać, bo tej książki nie da się opisać w kilku słowach."

Klaudia proponuje też książkę "Alchemik" Paula Coelho i pisze o niej tak: "Szczerze mówiąc wbrew temu co mówią niektórzy, że został on sztucznie i na siłę wypromowany, mam pewien sentyment do jego książek. Dostrzegam tam rzeczy oczywiste, które są w nich pokazane w zupełnie inny sposób. Jego książki nie są jednoznaczne. I tak, pomogły mi przejść przez trudne chwile, pokazały mi, że trzeba wierzyć w dobro tkwiące w człowieku, bo w każdym z nas takie jest. Takie banalne, a wbrew pozorom czasami potrzebny jest ktoś, kto nam o tym przypomni".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziewczyny akcja piękna i bardzo bardzo potrebna i ciekawa. Dzięki niej można się dowiedzić jakie książki są ciekawe, godne przeczytania, a po za tym, często pomaga, gdyż można dzięki temu pomodz innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.