Facebook Google+ Twitter

Czytnik ebooków czy tablet? Rozpoczęła się walka na śmierć i życie

Stuart Miles z serwisu Pocket-lint napisał w kwietniu, że jeszcze w tym roku rozpocznie się trend spadku sprzedaży czytników ebooków. Z kolei firma badawcza ABI Research pod koniec ubiegłego roku prognozowała, że apogeum sprzedaży tych urządzeń nastąpi w 2013 r. Obie tezy się wykluczają, ale bez względu na wyniki, "kartą przetargową" okaże się rozwój rynku tabletów.

 / Fot. Design Continuum/CC 2.5Póki co tabletom brak dwóch rzeczy, które utrudniają wyrugowanie z rynku e-readerów - technologii papieru elektronicznego (e-ink) i długiej pracy bez ładowania. E-ink daje czytnikom przewagę nie do przecenienia. Chodzi oczywiście o komfort czytania porównywalny z tradycyjną książką. Apple, co prawda zgłosiło patent na hybrydowy ekran, dzięki któremu użytkownicy będą mogli cieszyć się możliwościami multimedialnymi i wygodą czytania, ale póki co, nie ma dowodów, że pomysł wyszedł poza deski kreślarskie inżynierów.

Szacuje się, że w tym roku 17,5 mln klientów kupi czytnik Amazon Kindle. Prognoza pokazuje, że rynek ereaderów staje się coraz bardziej lukratywny. Według Citigroup w przyszłym roku 10 proc. przychodów Amazonu będzie pochodzić ze sprzedaży samego czytnika. Oczywiście wysoka sprzedaż iPada i innych tabletów, może w krótkim czasie skorygować prognozy. Wszystko zależy od tego, czy użytkownicy pójdą na kompromis między ergonomią czytania i wielofunkcyjnością. Tablet nie da im wygody, ale umożliwi wykorzystanie jednego urządzenia do wielu zastosowań.

Czytaj cały tekst w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.