Facebook Google+ Twitter

Czyżby Anglicy odkryli Szczecin?

Tanie linie lotnicze doprowadziły do rozwoju turystyki i napływu do byłych państw komunistycznych turystów z zachodu. Niestety turystów tzw. „czwartej kategorii”.

Anglicy w Szczecinie / Fot. Elżbieta SadowskaW Wielkiej Brytanii czy Irlandii puby zamykają o godz. 23. U nas można pić na umór przez całą noc, a i alkohol jest dużo tańszy. Przylatują więc do nas tanimi liniami "turyści" z Wysp, którzy chcą się wyszumieć. Swoim zachowaniem udowadniają, że są najbardziej "dzikimi" turystami na świecie.

Pijani Brytyjczycy i Irlandczycy do tej pory byli plagą Pragi i Budapesztu. Ostatnio odkryli Kraków. Przylatują do grodu Kraka, wynajmują najtańszy hostel i ruszają na nocny obchód miasta. Zabytki, jeśli zwiedzają, to tylko te, które mijają w drodze do knajp.

Nie będę opisywała tu pijackich wyczynów turystów "czwartej kategorii", nazywanych przez niektórych świadków "gościnnymi występami dziczy" w cywilizowanym Krakowie. Jedno jest pewne, nie na takich "turystach" nam zależy i żadne z miast, które odkryli w dawnym demoludzie nie jest zadowolone z ich przyjazdu.

Na noworocznym spacerze po Szczecinie spotkałam cudacznie ubranych dwóch facetów. W pierwszej chwili pomyślałam nawet, że to kominiarze, ale znajoma powiedziała mi "to tylko nader weseli Anglicy na gościnnych występach". Oby im się Szczecin nie spodobał... Kraków już to przerobił.


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

A dlaczego nas nie chcą na wyspach? Jesteśmy zbyt grzeczni? Ja tam nie trafiłem jeszcze i nie pojadę. Jeśli oni chcą zagospodarować swoje nadwyżki u nas, t trzeba to im umożliwić. Polak potrafi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 08:11

I pomysleć, że oni nas na Wyspach nie chcą, ale do nich CAŁY świat należy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że oni po prostu-po pijaku-zgubili się w Krakowie, no i trochę za daleko poszli..

p.Tadeuszu.
FART nie zawsze jest potrzebny, szczególnie w Anglii.Radze tam uważać ;-))
http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html?qs=fart&tr=ang-pol&x=38&y=15

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałem dodać. A jakże kciuki trzymać trzeba. Fart potrzebny we wszystkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno ludzie to istoty inteligentne. Jeśli to prawda, znaczyłoby to, że w przypadku poszukiwań potrzebnego towaru robią wywiad gdzie poszukiwany towar się znajduje. Anglicy towar którego poszukują znaleźli w Krakowie. Szczecin leży bliżej Anglii, więc próbują, poszukiwany towar znaleźć w Szczecinie. Zawsze to trochę taniej będzie. Towar oferowany przez Polaków widocznie turystom pierwszej kategorii nie odpowiada. Trzeba byłoby zrobić coś z podażą. Może zmienić ofertę? Na pewno pretensje do bardziej wybrednych turystów o brak zainteresowania naszą ofertą - nie pomogą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymam kciuki za zmianę kierunku angielskiej turystyki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.