Facebook Google+ Twitter

Czyżby eurowizyjny skandal? Kto odda widzom pieniądze za sms-y?

Cleo i Donatan reprezentowali Polskę utworem "My Słowianie". Polacy wg głosowania widzów uplasowali się na 5. miejscu. Jury było jednak innego zdania i "przez nich" Polska wylądowała na 14. pozycji.

 / Fot. By Albin Olsson (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsSobotni finał, a w szczególności wyniki były zaskoczeniem dla polskiej publiczności. Po owocnym półfinale, w którym Cleo zdobyła największą liczbę głosów wszyscy byli przekonani, że Polacy zajmą co najmniej miejsce w pierwszej dziesiątce. Niestety, Polska zdobyła zaledwie 62 punkty. Najwięcej punktów otrzymaliśmy o dziwo od Niemiec i Włoch. Od Wielkiej Brytanii i Irlandii nie otrzymaliśmy ani jednego punktu, co szczególnie zdziwiło Polaków.

Dzisiaj okazało się, że na wyniku zaważyły głosy jury, a Polska otrzymała aż cztery razy maksimum punktów w głosowaniu widzów. Biorąc pod uwagę tylko te głosy, Cleo i Donatan zdobyli 162 punkty i zajęli 5. miejsce.
Tak widzowie głosowali na Polskę:

Norwegia - 12 punktów
Irlandia - 12 punktów
Ukraina - 12 punktów
Wielka Brytania - 12 punktów
Holandia - 10 punktów
Islandia - 10 punktów
Austria - 8 punktów
Białoruś - 8 punktów
Włochy - 8 punktów
Macedonia - 8 punktów
Francja - 8 punktów
Niemcy - 8 punktów
Szwecja - 8 punktów
Belgia - 7 punktów
Litwa - 7 punktów
Grecja - 6 punktów
Hiszpania - 5 punktów
Węgry - 4 punkty
Mołdawia - 3 punkty
Malta - 2 punkty
Łotwa - 1 punkt
Dania - 1 punkt

Punkty jury mogą jednak sprawić, że nawet zwycięzca w głosowaniu widzów może w ostatecznym rozrachunku nie dostać żadnego punktu. W podobnej sytuacji znalazła się na przykład także Szwajcaria, która w rankingu jurorów zajęła 13. miejsce, a wśród widzów siódme. W związku z tym najbardziej rozczarowani mają prawo czuć się Ci, którzy głosowali wysyłając płatne sms-y gdyż tak naprawdę można pośrednio uznać, że w niektórych wypadkach nie zostały one w ogóle wzięte pod uwagę.

Eurowizję niezależnie od tego czy liczymy głosy jurorów czy widzów wygrała Conchita z Austrii. W większości Polacy są jednak dumni ze swoich reprezentantów i uważają ich za jednych ze zwycięzców, a Donatan i Cleo ruszają w trasę koncertową. Wystąpią m.in. w Lublinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oj naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle.... więc za kasę smsy śle :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może wreszcie frajerzy zrozumieją, że nie liczy się ich zdanie, tylko kasa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potwierdzam - To Prawdziwy SKANDAL - najwięcej stracili głosujący na polski zespół Donatana z Irlandii i Wielkiej Brytanii - po co w takim razie to całe głosowanie publiczności - skoro liczą się tylko głosy konkursowego jury - to tak jakby wyniki były już ustalone przed konkursem - po co zatem ta cała szopka z głosowaniem ??? - To Tylko zbiórka publicznej kasy z Europy ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.