Facebook Google+ Twitter

Czyżby nowy Gphone już w lutym?

Kolejny krok milowy w technologii mobilnej. Zapowiada się sensacja na miarę premiery telefonu Iphone.

Z każdym dniem coraz więcej dowiadujemy się o nowym dziecku Google. Jednak, jak większość z nas myślała, nie jest to nowoczesny telefon, tylko innowacyjny system operacyjny dla telefonów komórkowych, o nazwie Android. Projekt ten powstaje we współpracy z ponad trzydziestoma firmami z branży technologicznej. W tym celu utworzono sojusz o nazwie Open Handset Alliance (członkami są m.in. LG, Samsung, HTC oraz Motorola), którego zamiarem jest stworzenie otwartego, dostępnego dla każdego darmowego pakietu rozwoju oprogramowania (Software Development Kit - SDK).

Jak podaje Michał Dziewoński na oficjalnym blogu Google "Android składać się będzie z systemu operacyjnego, interfejsu użytkownika i aplikacji-czyli wszystkich elementów składowych oprogramowania nowoczesnego telefonu. Nie będzie on jednak związany z jakimikolwiek ograniczeniami praw autorskich, które dotychczas hamowały rozwój rynku i wprowadzanie innowacji w dziedzinie telefonii komórkowej. Możliwości rozwoju są ograniczone jedynie przez pomysłowość programistów i techniczne osiągi poszczególnych aparatów". Jeżeli tak będzie, to czeka nas "wysyp" aplikacji pomagających nam w codziennym życiu.

Z kolei serwis apcmag.com donosi, że prawdopodobnie pierwsze telefony działające z systemem operacyjnym Android będzie można oglądać już podczas Mobile World Congress Expo, które odbędą się 11 lutego 2008 r. w Barcelonie.

Źródło: www.googlepolska.blogspot.com, www.apcmag.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

bbzczqfgt
  • bbzczqfgt
  • 15.07.2011 00:17

A1EPqR <a href="http://vbjimivgtmko.com/">vbjimivgtmko</a>, [url=http://gtcejvphbehh.com/]gtcejvphbehh[/url], [link=http://wgnulhktawhp.com/]wgnulhktawhp[/link], http://bdtprsxjpgmz.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram w całości!
Poza tym z różnych względów, o których nie chcę się tu rozpisywać, kod otwarty jest najczęściej dużo wyższej jakości, niż kod zamknięty, przez co właśnie oprogramowanie tworzone przez "poważne i duże firmy programistyczne" jest najbardziej podatne na wszelkie robactwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również z zalewem aplikacji zaleje się nam od nie chcianych trojanów, wirusów itp.
Tego typu aplikacje powinny pisać i udostępniać poważne i duże firmy programistyczne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.