Facebook Google+ Twitter

Dać się ponieść rytmowi - rozmowa z Alim Owenem z duetu Enfant

Rozmawiam z Alim Owenem, który razem z bratem Robinem tworzy elektroniczno-dance'owe duo Enfant. Bracia mieszkają i tworzą w Londynie. Ali opowiedział mi o swojej muzyce, o młodzieńczych inspiracjach i planach na najbliższą przyszłość.

Logo zespołu Enfant - fot. Materiały zespołu / Fot. Materiały artystyEnfant to francuska nazwa.
Tak, to znaczy po francusku "dziecko".

Jakieś inne francuskie wpływy?
Tak, francuska elektroniczna muzyka jest naszą wielką inspiracją.

Ta muzyka to jest wielki muzyczny ruch nad Sekwaną...
Dokładnie. Zespoły takie jak Daft Punk, Justice czy Sebastian są wielkie i miały na nas ogromny wpływ.

A David Guetta?
On jest po bardziej komercyjnej stronie, my raczej słuchamy bardziej undergrandowych dźwięków. Wiemy kim on jest i jak wielka jest jego muzyka, ale pochodzimy z bardziej niezależnych miejsc.

Wymieniłem go, ponieważ to on jest didżejem, który wprowadził muzykę dance do mainstreamu. Czy jest to w jakimś stopniu pomocne dla takich młodych zespołów jak wy?
Tak, to co on zrobił jest fenomenalne. W poprzedniej dekadzie był w stanie zrobić z siebie globalną gwiazdę, choć był zwykłym house didżejem. Więc na pewno mamy szacunek do tego, co zrobił. Jak powiedziałeś, on stworzył most między podziemną muzyką house i pop kulturą. Artyści tacy jak on, jak Swedish House Mafia sprawili, że masowo dociera ona do ludzi. Dla nas, którzy dopiero zaczynamy, na pewno jest to pomocna rzecz i sprawia, że mamy trochę łatwiej.

Słuchałem Waszej muzyki i bardzo podobają mi się takie utwory jak wasz autorski "In The Early Years" czy remix Foster The People. Po co remiksujecie piosenki?
Uwielbiamy robić remiksy. Poza tym to też dobry sposób na zyskanie popularności. Możesz wziąć dobrze znaną piosenkę i zrobić ją po swojemu. Ludzie przychodzą i słuchają tego, ponieważ - mimo że nie znają nas - znają utwór. Słuchają więc i dzięki temu poznają nas. Tak było w przypadku hitu Foster The People, który przerobiliśmy. Robienie remiksów to też dopasowywanie piosenki do przestrzeni klubowej. Niektóre kawałki mają dobrą melodię, ale nie są "gotowe na dancefloor". Więc naszym zadaniem jest dołożyć do tego bit i sprawić, by didżeje w klubach mogli to grać.

A jak wygląda sytuacja z eksperymentowaniem i trzymaniem się tradycji? Czy myślicie o tym podczas tworzenia muzyki?
Zawsze kochaliśmy różne rodzaje muzyki, dance, rock, indie i na jej podstawie próbujemy stworzyć coś własnego, oryginalnego, unikalnego. Ale nie kopiujemy niczego. Po prostu sięgamy do naszych inspiracji, by podążyć drogą, którą sami chcemy iść.

Niektórzy ludzie uważają, że muzyka dance jest zbyt prosta i traktują ją mniej poważnie niż inne gatunki...
Mimo że sięgamy do techno i house, staramy się stworzyć utwory, które mają bardziej złożoną strukturę. Niektóre z nich są prostsze, inne bardziej skomplikowane, niektóre są dance'owe, inne natomiast można zanucić. Nasze granie jest zróżnicowane. Inna sprawa, że muzyka dance powinna być z natury powtarzalna. Gdy ludzie idą tańczyć, chcą czuć rytm i dać się mu ponieść. To zrozumiałe, że nie każdy rozumie i chce słuchać tego stylu. Niektórzy ludzie chcą mieć więcej słów w piosence, inni dużo melodii. My w Enfant próbujemy utrzymać równowagę pomiędzy tymi wszystkimi wymaganiami słuchaczy. I robimy to z przyjemnością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.