Facebook Google+ Twitter

Dacia na biopaliwa

Po czym rozpoznać Dacie Logan MCV przystosowaną do zasilania etanolem? Na pierwszy rzut oka, po dodatkowym emblemacie Hi-Flex w tylnej części nadwozia.

Materiały prasowe / Fot. RenaultPoza tym jednostka 1.6 16V 105 KM E85 w Loganie MCV ma zmodyfikowaną konstrukcję gniazd zaworowych, wtryskiwacze oraz przeprogramowany komputer sterujący wtryskiem paliwa. Silnik może być zasilany mieszanką klasycznej benzyny pochodzącej
z przeróbki ropy naftowej i etanolu pochodzącego z procesów fermentacyjnych roślin - zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych lub trzciny cukrowej w ilości do 85 proc. Silnik ten może być zasilany również klasyczną benzyną bezołowiową.

W zestawieniu z analogową jednostką benzynową, o tej samej pojemności skokowej i mocy, parametry różnią się nieznacznie. Spalanie wynosi 7.5 l/100 km, natomiast w silniku 1.6 105 E85 zapotrzebowanie na paliwo wzrosło o 0.1 litra.

materiały prasowe / Fot. RenaultW wyposażeniu ARTICA dodatkowo znajdziemy poduszkę powietrzną dla pasażera, boczne poduszki powietrzne. Dacia Logan MCV dostępna jest w wersji dla pięciu lub siedmiu osób.
Zastanawiasz się, po co ci samochód zasilany etanolem E85? Słusznie, bowiem oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów flotowych.

Ceny zaczynają się od 44 900 złotych.

Źródło: Renault

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.