Facebook Google+ Twitter

Dačić: Serbia nie ma granicy z Kosowem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-18 23:04

Serbia nie ma granicy z Kosowem i Metochiją – stwierdził serbski minister spraw wewnętrznych Ivica Dačić przy okazji obchodów święta serbskiej straży granicznej.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rb-map.png / Fot. Wikimedia Commons "Serbia nie ma granicy z Kosowem i Metochiją, nie ma nawet straży granicznej w tym rejonie i nie zamierza jej posiadać" stwierdził minister Spraw Wewnętrznych Serbii i wicepremier Ivica Dačić. Jak dodał serbski wicepremier Kosowo od Serbii odgradza tylko "administracyjna linia", która nie jest uznawana przez Serbię jako granica państwowa.

Wicepremier odniósł się tym samym do czwartkowych zarzutów lidera Demokratycznej Partii Serbii (DPS) Vojislava Koštunicy, który stwierdził, że zawarty niedawno między Serbią a EULEX protokół o współpracy granicznej, jest oficjalnym uznaniem przez Belgrad granicy Kosowa. Jak stwierdził przewodniczący DPS, "obecna władza spełniając polecenia cudzoziemców, zdradziła naród, interes państwowy oraz wszystkich kosowskich Serbów".

Dačić podkreślił rządowe priorytety w zakresie walki z przestępczością zorganizowaną oraz korupcją, jak również innymi formami zagrożenia dla Serbii i jej obywateli. Według niego serbski rząd zrobił już wiele w kwestii spełnienia warunków wymaganych na drodze integracji z UE, a także w kwestii liberalizacji wizowej.

Wicepremier przy okazji obchodów święta serbskiej straży granicznej podkreślił jej ogromną rolę w ogólnym bezpieczeństwie państwa. Jak stwierdził, pozostająca częścią Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - straż graniczna poprzez swoją pracę wnosi duży wkład na rzecz skutecznej ochrony granic państw Bałkanów Zachodnich.

Unijna misja EULEX została powołana do życia w lutym 2008 roku. Pod względem policyjnym i prawnym wspiera ona istniejącą do tej pory w Kosowie misję ONZ UNMIK, powołaną po ataku NATO na Jugosławię w 1999 roku, w celu stabilizacji rejonu.


Źródło:

http://www.rts.rs/
http://www.danas.rs/

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.