Facebook Google+ Twitter

Daczy Angeli Merkel strzegą byli funkcjonariusze Stasi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-03 13:26

Dacza kanclerz Angeli Merkel jest chroniona przez byłych funkcjonariuszy Stasi. Według magazynu informacyjnego "Monitor" telewizji ARD w policji wschodnioniemieckiego kraju związkowego Brandenburgii zatrudnionych jest stu byłych pracowników tajnej policji politycznej Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Dwóch byłych funkcjonariuszy Stasi, odpowiedzialnych m.in. za podsłuchiwanie w NRD rozmów telefonicznych z zachodnimi Niemcami, chroni domek wypoczynkowy niemieckiej kanclerz w Brandenburgii. Należą oni do stu byłych pracowników Stasi, którzy w dwadzieścia lat po upadku berlińskiego muru nadal pracują w policji wschodnioniemieckiego landu. W tym trzynastu na stanowiskach kierowników wydziałów, a dziewięciu w politycznym wydziale "ochrony państwa".

Ministerstwo spraw wewnętrznych Brandenburgii potwierdza tylko pięćdziesiąt osiem takich przypadków. Zdaniem ekspertów zatrudnianie byłych pracowników Stasi na stanowiskach wymagających absolutnej politycznej lojalności i zaufania jest skandalem. Magazyn telewizyjny "Monitor" tłumaczy ten stan rzeczy tylko bardzo powierzchowną lustracją przeprowadzoną za czasów premiera Manfreda Stolpe, który sam był oskarżony o współpracę ze Stasi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.