Facebook Google+ Twitter

DAD – elektroniczny poradnik dla przyszłych ojców

Interaktywny przewodnik w dziewięciu rozdziałach przekazuje w przystępny i czasami zabawny sposób niezbędne informacje dotyczące opieki nad maluchem. To pierwsze takie narzędzie w Polsce dostępne bezpłatnie on-line.

Screen ze strony projektu. / Fot. screenPublikowane dotychczas informacje, rady oraz wskazówki tworzone były głównie z myślą o mamach. DAD to pierwsze w Polsce, multimedialne kompendium wiedzy z zakresu opieki nad dzieckiem stworzone z myślą o ojcach. Poradnik dostępny jest dla każdego, kto ma dostęp do internetu – wystarczy wejść na stronę www.tatusiowie.pl. Wkrótce będzie także wydany na bezpłatnych płytach CD.

Z przewodnika tatusiowie mogą dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo nosić dziecko, karmić, usypiać i ubierać. Jakich błędów nie popełniać przy przewijaniu malucha, kiedy iść z dzieckiem do lekarza i jak prawidłowo przewozić dziecko. Poradnik uczy zasad higieny i bezpieczeństwa, porusza wiele aspektów zdrowotnych. Wszystko przekazywane jest w prosty i przyjazny sposób: użytkownicy serwisu oglądają film i słuchają lektora. Szczególnie ważne informacje wyświetlane są w formie uwag i wskazówek.

Poradnik został opracowany i zastosowany po raz pierwszy w Austrii w 2004 r., z okazji międzynarodowego dnia kobiet. Od tego czasu skorzystało z niego ponad 150 tys. użytkowników. Wersje narodowe poradnika są sukcesywnie wprowadzane w krajach partnerskich – Czechach, Holandii, Rumunii. W Polsce partnerem projektu została Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Nad polską wersją poradnika pracował Dział Projektów Międzynarodowych Uczelni, adoptując go do polskich warunków.

DAD doskonale wpisuje się w politykę równouprawnienia płci i propaguje partnerski podział obowiązków rodzicielskich. Pomaga ojcom odnaleźć się w nowej roli, a pośrednio także mamom, które dzięki temu spokojnie mogą pozostawić maluszka w rękach troskliwego taty. Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu eTen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jak szybko ów serwis się rozwinie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.