Facebook Google+ Twitter

Dailymotion udostępnia video fundacji “One Laptop per Child”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-09-03 17:23

Największy niezależny serwis wymiany video na świecie nawiązał partnerstwo z fundacją “One Laptop per Child” (OLPC) stworzoną, by udostępnić zyski z technologii krajom tzw. trzeciego świata.

 / Fot. http://www.dailymotion.com/wiadomosci24Dailymotion stworzyło specjalną grupę programów. Dzieci mogą do nich dotrzeć używając tanich laptopów promowanych przez OLPC. Fundacja będzie korzystać z infrastruktury Dailymotion, z rozporządzania materiałami oraz z systemu kont użytkowników, by pozwolić dzieciom tworzyć i rozpowszechniać tworzone prze nich pliki video. Dailymotion pomoże w tworzeniu dodatkowych programów, w polepszaniu aplikacji video oraz w tworzeniu zajęć dostępnych dla dzieci. Witryna Dailymotion jest przygotowana, by stać się systemem globalnej komunikacji.

- Dailymotion głęboko wierzy, że OLPC pomoże dzieciom z biednych krajów w dostępie do zasobów technologicznych i pedagogicznych - powiedział Mark Zaleski prezes Dailymotion. - Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tworzeniu szczęśliwszej przyszłości dla milionów dzieci na świecie.
 

O Dailymotion


Dailymotion jest największym niezależnym serwisem wymiany video i drugim serwisem video w ogóle (źródło comScore, Czerwiec 2008). Codziennie ponad 15.000 nowych plików video jest ładowanych na strony Dailymotion. W czerwcu 38,8 milionów pojedynczych użytkowników obejrzało ponad 855 milionów plików video (źródło comScore, Czerwiec 2008). Dailymotion udostępnia wysoką jakość plików video (w tym wersji HD) w szybkiej i prostej witrynie, która przefiltrowuje materiały naruszające prawa autorskie.
 

O One Laptop per Child


One Laptop per Child (OLPC) jest fundacją stworzoną, by produkować i rozdawać tanie laptopy, które umożliwią każdemu dziecku na świecie dostęp do wiedzy i nowoczesnych metod nauki. Laptopy będą sprzedawane rządom różnych krajów i rozdawane dzieciom w szkołach.

* Dailymotion - jednym z partnerów jest serwis Wiadomości24.pl.
Więcej informacji na http://www.dailymotion.com.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.