Facebook Google+ Twitter

Daj 1 procent utalentowanym niepełnosprawnym!

Współautorzy: Marta Wróbel

Fundacja Inicjatyw na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Pro Omnibus od niedawna posiada status OPP, co oznacza, że możemy przekazać jej 1 proc. swojego podatku. A czym takim zajmuje się ta organizacja, że warto ją wesprzeć?

Impresje Artystyczne 2009r. / Fot. M. WróbelFundacja Pro Omnibus jest przede wszystkim organizatorem Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne", którego koncerty do roku 2008 odbywały się w Ciechocinku, a obecnie odbywają się w Aleksandrowie Kujawskim.

Impresje Artystyczne to muzyczne spotkanie młodzieży, choć niepełnosprawnej to bardzo utalentowanej, przede wszystkim muzycznie - ale nie tylko. Festiwal ten składa się z dwóch części, najpierw odbywają się warsztaty wokalne z wykwalifikowaną kadrą instruktorów, którzy wkładają swoje serce w pracę, przygotowanie piosenek i przekazanie jak największej wiedzy młodym ludziom. Druga część 16-dniowego spotkania to koncerty "Impresji" na profesjonalnej scenie wraz z "żywą" orkiestrą symfoniczną. Odbywają się zawsze dwa koncerty konkursowe, koncert galowy - laureatów i jeśli finanse pozwolą - jeszcze jakieś dodatkowe koncerty.

Pro Omnibus musi pokonywać przy organizacji Festiwalu wiele trudności, przede wszystkim finansowych, o czym donosiłyśmy już na łamach serwisu w artykule.

Impreza gromadzi pięćdziesiątkę utalentowanych ludzi wraz z opiekunami, wszystkim im trzeba zapewnić zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas trwania Festiwalu, a do tego dochodzą koszty warsztatów z orkiestrą i instruktorami, którym również trzeba zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie. Dochodzą koszty utrzymania obsługi podczas koncertów, wypożyczenie odpowiedniej sceny... I można by tak wyliczać w nieskończoność.Koncert kolęd i pastorałek 2008 r. / Fot. Archiwum fundacji//fundacja.org
Pewną część kosztów związanych z organizacją Festiwalu pokrywają środki pozyskane z konkursów na dofinansowanie ogłoszonych przez PFRON, jednak środki te to wciąż niewielka suma w stosunku do potrzeb Festiwalu. Część dają sponsorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Przypominam o oddaniu 1% :-)

Pozdrawiam serdecznie
Magda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki plus+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomnę na pewno. Obiecuje :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrobię jak radzisz. Na wszelki wypadek, gdzieś w marcu przypomnij.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram i oddaję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Takie organizacje są potrzebne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.