Facebook Google+ Twitter

"Daj coś od siebie" - apel licealistów o oddawanie organów

Uczniowie XIII LO we Wrocławiu apelują do młodzieży o podpisywania karty dawcy - deklaracji woli, że w razie nagłej śmierci zgadzają się na oddanie swoich narządów do przeszczepów. Ogólnopolska akcja cieszy się coraz większą popularnością.

"Daj coś od siebie!" / Fot. Jakub LasotaW ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w naszym kraju w sposób znaczny zmniejszyła się liczba transplantacji ratujących życie ciężko chorym ludziom. Powodem tego smutnego stanu jest między innymi fakt, że coraz mniej osób zgadza się na pośmiertne oddawanie swoich narządów.

Uważamy, że już najwyższy czas zmienić tę sytuację. Dlatego zwracamy się z apelem do polskiej młodzieży, aby przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez członków Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej działającej przy XIII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu.

Niech każdy młody człowiek, wraz z ukończeniem osiemnastego roku życia, dobrowolnie podpisze kartę oświadczenia woli, umożliwiającą pobranie narządów i tkanek w razie nagłej śmierci. Niech to będzie prezent od nas, młodych, wkraczających w dorosłość, dla ludzi naprawdę potrzebujących. Obalmy w ten sposób stereotypy, pokutujące jeszcze wśród wielu starszych uważających nas za osoby nieodpowiedzialne, egocentryczne, lekkoduchy i jednostki skupione wyłącznie na sobie.

Pokażmy, że młody człowiek wcale nie jest synonimem agresji, egoizmu, a wręcz przeciwnie - altruizmu i szczerych chęci pomocy innym. Dlatego apelujemy do Was: włączajcie się do naszej akcji. Wystarczy przecież tylko jeden podpis, aby uratować komuś życie.

Członkowie Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej przy XIII LO we Wrocławiu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Namawiam też do oddawania krwi. W razie potrzeby służę pomocą.
www.cennekrople.pl.tl

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Nie zabieraj organów do nieba" tam nam już nie będą potrzebne.
Nie tak dawno pisałam na ten temat.
Polecam karty życia....
Oświadczenie Woli link
Karta I.C.E. link
Krewkarta link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karta Oświadczenia Woli do samodzielnego wydrukowania i wypełnienia:

http://www.poltransplant.pl/Download/ow_2008.pdf

Profil akcji na nasza-klasa.pl :
http://nasza-klasa.pl/profile/30898654

Najświeższe informacje, filmy, artykuły prasowe na temat akcji znajdziesz na stronie akcji na portalu facebook:
http://www.facebook.com/pages/Daj-cos-od-siebie/268232812017

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że to świetny pomysł. Chociaż jestem sporo po maturze też podpiszę takie oświadczenie. Możesz napisać coś więcej o tym, gdzie można to zrobić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podróży pośmiertnych również? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2010 16:29

Szczerze to nie wiem czy byłbym zdolny do rozstania się ze swoimi nerkami czy, też wątrobą, przecież są one dla człowieka niczym kompan wspólnych podróży. Ale idea i pomysł akcji bardzo szczytny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W XIII LO WSZYSCY pełnoletni maturzyści odpisali takie oświadczenie, mam informacje z innych szkół średnich we Wrocławiu o naprawdę sporym zainteresowaniu akcją. Ten tekst miał charakter czysto informacyjny, w najbliższym czasie będę pisał o dalszym rozwoju akcji i o kolejnych znanych osobach popierających "Daj coś od siebie".
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ilu licealistów się zadeklarowało do oddania swoich organów w razie własnej śmierci? jakoś nic na ten temat nie przeczytałem apel trzeba podeprzeć konkretami in przykładem własnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.