Facebook Google+ Twitter

Daj im szansę zostać Lady D. 2014

Współautorzy: Marta Wróbel

Znasz kobietę która pomimo codziennych zmagań z własną niepełnosprawnością, wnosi istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego w Polsce? Zgłoś ją do ogólnopolskiego plebiscytu Lady D.

 / Fot. M. Wróbel8 marca br. ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego plebiscytu LADY D., poprzedzonego regionalnym etapem tego konkursu.
Wyróżnienia te przyznawane są z inicjatywy posła Marka Plury od 2002 roku paniom, które pomimo tego, że na co dzień zmagają się z własną niepełnosprawnością, to w życie społeczne wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach.

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia "Lady Disabled" (Dama Niepełnosprawna).
Przyznawany on jest przez Kapitułę, w skład której wchodzą dziennikarze, naukowcy, działacze społeczni. W latach ubiegłych przewodniczącą Kapituły była śp. wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek.
Była ona wieloletnią przewodniczącą Kapituły wyróżnienia dlatego od roku 2011 plebiscyt nosi jej imię. Po jej śmierci organizacją konkursu zajęła się Parlamentarna Grupa Kobiet wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Osób Niepełnosprawnych.
Od roku 2014 wyróżnienia przyznawane są zarówno na etapie regionalnym jak i krajowym w pięciu kategoriach:
- kultura i sztuka
- sport
- aktywność społeczna
- aktywność zawodowa
- dobry start.

 / Fot. M. WróbelAby zgłosić kandydaturę do tytułu należy przesłać krótką charakterystykę zgłaszanej kandydatki na adres mailowy: marek.plura@sejm.pl.
Zgłoszenie, oprócz uzasadnienia i proponowanej kategorii, powinno zawierać dane teleadresowe zarówno zgłaszającego, jak i kandydatki. W temacie wiadomości należy wpisać: "LADY D. 2014".
Zgłoszenia można przesyłać do końca kwietnia 2014 roku. Uroczysta gala z wręczeniem wyróżnień odbędzie się w Katowicach (etap regionalny) i w gmachu Sejmu (etap centralny).
Regulamin i bieżące informacje o konkursie są dostępne na stronie www.plura.pl w zakładce "Konkurs Lady D."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.