Facebook Google+ Twitter

Daj się zaskoczyć młodym! Karnety koncertowe dla czytelników Wiadomości24.pl

Young Classic Wratislavia zaprasza orkiestry symfoniczne i kameralne z całego świat, w skład których wchodzą młodzi, a nierzadko bardzo młodzi muzycy. Wirtuozi wykonują nietuzinkowy repertuar - od Arii na strunie G do tematu z gry wideo Mario.

Canaletto Brass / Fot. materiały prasowe festiwalu Young Classic WratislaviaKażdy koncert w ramach festiwalu Young Classic Wratislavia jest absolutnie wyjątkowy, utwory są tak dobierane, by słuchacze byli w pełni usatysfakcjonowana. Oczywiście nie da się tego dokonać, lecz organizatorom udało się zaskarbić serca i zmysły zdecydowanej większości wrocławskiej publiczności bywającej na koncertach. Występy nie są adresowane wyłącznie do melomanów, wręcz przeciwnie. Zainteresowanie jest ogromne, ludzi przyciąga różnorodność gatunków i stylów.

Nie często można usłyszeć muzykę z Piratów z Karaibów czy Indiany Jones’a, każdy rozpoznaje Walc Kwiatów z Dziadka do Orzechów i dzięki festiwalowi ma okazję oddać się muzycznej uczcie, do stołów podają orkiestry symfoniczne. Dzięki pełnowymiarowym orkiestrom koncerty są istnie monumentalne, na dodatek występy mają miejsce w Katedrze Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej we Wrocławiu. Połączenie strzelistego gotyku i głośnego wykonania muzyki filmowej, w niedzielę, porwało publikę. Po wielu trudnościach komunikacyjnych, Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego z Torunia dotarła do Wrocławia z opóźnieniem. Już od początku zapowiadało się wyjątkowo. Pod katedrę zajechała kolumna taksówek z Dworca Głównego z młodymi artystami. Zachowali zimną krew i profesjonalnie podeszli do swojej roli, bez chwili wytchnienia zasiedli za pulpitami z nut i zaczęli koncert. Repertuar wpisano w tradycję festiwalu, zatem mogliśmy nacieszyć się Janem Sebastianem Bachem a potem popłynąć po Karaibskich morzach łupionych przez piratów. Najmłodsi słuchacze ożywili się podczas muzyki z Harrego Pottera znanej im z kinowych sal.

We wtorek, 13 lipca o 19 w katedrze Marii Magdaleny rozegra się Turniej Młodych Wirtuozów, w którym udział wezmą dwa zespoły - Canaletto Brass i Trombonastic. Wirtuozowski kwintet instrumentów dętych blaszanych Canaletto Brass stworzyło w roku 2006 pięciu muzyków. Malują pejzaże utworami klasycznymi i swobodnymi, jazzującymi frazami. Nad rozwojem młodych artystów czuwa profesor Olaf Krumpfer - wybitny niemiecki muzyk i pedagog.Natomiast Kwartet Puzonowy Trombonastic tworzą instrumentaliści pełni energii i młodzieńczego wigoru, którzy mogą pochwalić się niezwykle szerokim repertuarem, od muzyki klasycznej, po aranżacje muzyki rozrywkowej.

Możemy spodziewać się świetnej zabawy i pełnych emocji muzycznych igrzysk. Jak mówi prezes zarządu fundacji Pro Arte, organizator festiwalu, pani Agnieszka Ostapowicz-Rybarczyk - Muzyka jest po to, by nieść radość. Nie ulega wątpliwościom, że udaje się to temu przedsięwzięciu uzyskiwać z każdą koncertową propozycją. Dzięki koncertom w słuchaczach na nowo odżywa młodość - mam tu na myśli temat z gry wideo - Mario, który właśnie dziś usłyszymy.

Dla czytelników Wiadomosci24.pl mamy karnet o wartości 200 zł uprawniający do wejścia na wszystkie koncerty w ramach festiwalu Young Classic Wratislavia do końca jego trwania. Wystarczy przesłać na adres: sebaotte@gmail.com propozycję połączenia jednego klasycznego utworu ze współczesnym, być może Twoje zestawienie znajdzie się na festiwalu za rok. Najciekawszy pomysł nagrodzimy karnetem.
Pięć kroków - jak dodać materiał do serwisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.