Facebook Google+ Twitter

Daj szusa na Olimpiadę w Bonarce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-05 13:18

Skoki, snowboard, biathlon, bobslej… dzięki olimpijskim atrakcjom czekającym w Bonarce każdy bę-dzie mógł osobiście poczuć emocje związane ze sportami zimowymi oraz zapoznać się z ich historią.

Podczas gdy w odległej Soczi najlepsi sportowcy rywalizować będą o medale i sławę, w krakowskiej Bonarce klienci staną przed szansą poszerzenia swej wiedzy o igrzyskach oraz przekonania się, czy i oni mieliby szansę na równą walkę z najlepszymi. Już w najbliższy piątek 7 lutego po raz pierwszy do Małopolski zawita najstarsza w Polsce wystawa sprzętu narciarskiego. Ekspozycja, będąca częścią największej krajowej kolekcji, będzie doskonałą okazją, by przekonać się, jak kiedyś na nartach jeździli nasi pradziadowie. Wystawa przywędruje do Bonarki z Muzeum Narciarstwa w Ciekielinie – kolejnym muzealnym partnerze Bonarki.
Warto przyjść do Bonarki, by sprawdzić swą kondycję na specjalnych, profesjonalnych trenażerach, na jakich do najważniejszych zawodów przygotowują się nasi sportowcy. Rzadko kiedy można poznać tajniki treningu zawodowców – a w Bonarce nie dość, że porad udzielać będą instruktorzy narciarstwa, to na dodatek jest okazja, by skorzystać z niedostępnego na co dzień sprzętu.
Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Wraz z Komitetem Kraków 2022 startuje konkurs „Kraków: tu wszystko jest możliwe”, na przygotowanie najpiękniejszej pocztówki prezentującej Kraków zimową porą. Co ważne, wszystkie pocztówki zostaną wysłane do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Prace konkursowe można przynosić do Punktu Informacyjnego w Bonarce (poziom 0).
A to tylko przedsmak olimpijskich emocji – przez całe dwa tygodnie, aż do 23 lutego, w Bonarce dziać się będzie wielo. Już 13 lutego stanie tam niezwykła, bo w pełni interaktywna wystawa dyscyplin zimowych. Poczuć się będzie można jak bobsleista, biathlonista czy nawet… łyżwiarz figurowy. A w kolejny weekend zainstalowane zostaną dwa zaawansowane technologicznie symulatory. Pozwolą na wcielenie się w skórę skoczka narciarskiego, snowboardzisty czy też mknącego w dół po stoku narciarza.
(Przemysław Zieliński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.