Facebook Google+ Twitter

"Dajcie broń Ukrainie jeśli jesteście gotowi za nią ginąć"

Nie, to nie jest kolejna groźba Żyrinowskiego czy też cytat z rozmowy telefonicznej Putina. Taki wniosek jest w stanie wyciągnąć każdy rozsądny człowiek interesujący się sprawami międzynarodowymi. Jest to jednak cytat z...

Polska odmiana czołgu T-72 - znacznie nowocześniejszy PT-91 twardy. Pora opróżnić arsenały NATO z nadwyżek poradzieckiej broni? / Fot. Tomasz Szulc... prasy amerykańskiej.

Jak to właściwie jest z dostawami broni państw NATO na Ukrainę?Jak wynika z oświadczenia ukraińskiego ministra obrony narodowej Geleteja z dnia 14 września dostawy używanej broni z niektórych państw członkowskich NATO dla wojsk wiernych obecnym władzom w Kijowie są w toku. W tym czasie jako możliwych dostawców tej broni wymienianio w Kijowie Stany Zjednoczone, Polskę, Francję, Norwegię i Włochy. W następnych dniach władze państwowe wszystkich tych krajów odżegnały się od tego oświadczenia, ale prezydent Poroszenko upierał się przy twierdzeniu, że jego reżimowi tak czy owak udało się wynegocjować bezpośrednie dostawy broni i to nowoczesnej, z niektórymi państwami NATO.

https://www.youtube.com/watch?v=0xqn6rtfC8c

https://www.youtube.com/watch?v=H3KNI7DtCU8

19 września desygnowana polska pani premier na konferencji prasowej poświęconej przedstawieniu składu jej gabinetu: „To, czy powinniśmy wysyłać broń na Ukrainę? [...] Polska powinna się zachowywać jak polska rozsądna kobieta. Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci! To jest najważniejsze! [...] Nie powinniśmy na wyścigi być czynnym uczestnikiem tego konfliktu zbrojnego. Co nie znaczy wcale, że powinniśmy dzisiaj mówić głosem odrębnym od Unii. Jest wręcz przeciwnie. [...] Powinniśmy, jeśli tylko zdecyduje ta duża rodzina europejska, że chcemy pomagać, wtedy powinniśmy brać udział w tej pomocy, ale razem z innymi krajami.”

Mimo to 24 września z prośbą o dostawy broni z Polski na kredyt zwrócił się minister spraw wewnętrznych w rządzie Jaceniuka Awakow: „Uważam, że Polska powinna okazać się najmniej cyniczna w całej Europie, a także najlepiej zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa rosyjskiej agresji. Dlatego też oczekujemy, że uczyni wszystko, co trzeba, aby Ukraina została uzbrojona po zęby pomagając nam nie tylko samymi dostawami broni, ale też finansując te dostawy przy jednoczesnym zabezpieczeniu korzystnych cen i nisko oprocentowanych kredytów, co zabezpieczy płynne dostawy.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Likwidacja arsenału atomowego Ukrainy była błędem? Co za naiwność! Głupota tak myśleć! przecież możliwe że już bylibyśmy po starciu atomowym, to znaczy już by nas nawet by nie było! To nie Rosjanie użyli bomb atomowych w Nagasaki i Hiroszimie. To "wzorcowe" demokracje sięgają najchętniej bo rozwiązania siłowe przy pomocy broni niekonwencjonalnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To sprzedaż broni niepodległemu państwu jest objęta embargiem ?" Korea Pólnocna, Iran ... Są niedpogległe?

"Uważam że likwidacja arsenału atomowego Ukrainy z perspektywy czasu była błędem." Parę lew po bpmbach atomowych na miejscu paru wielkich miast rosyjskich i ukraińskich ie byłoby błędem?

"Jako pierwsi swój sprzed wojskowy na Ukrainę przekazały Węgry , które mają podobno wspaniałe stosunki z Putinem. Oczywiście były to 40 i 30 letnie czołgi, które w innych realiach nadawałyby się na złom." Trafią tam tak czy owak jeśli znów niedouczeni generałowie i pułkownicy wyprowadzą pancerne watahy pod lufy nowoczesnej broni rosyjskiej, a Węgry i huty stali w Rosji na tym zarobią.

"Zacieśnieniu stosunków między Rosją a Chinami przeszkadza jeden mały szczegół, o którym niewielu pamięta. Jest nią terytorium Syberii bogate w surowce mineralne." Idealne stosunki między Japonią i Australią są niemożliwe wskutek przeludnienia Japonii i zbyt małego zagospodarowania Australii, a także obecnej już w Australii mniejszości japońskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To sprzedaż broni niepodległemu państwu jest objęta embargiem ?
Uważam że likwidacja arsenału atomowego Ukrainy z perspektywy czasu była błędem.
Jako pierwsi swój sprzed wojskowy na Ukrainę przekazały Węgry , które mają podobno wspaniałe stosunki z Putinem. Oczywiście były to 40 i 30 letnie czołgi, które w innych realiach nadawałyby się na złom.

Zacieśnieniu stosunków między Rosją a Chinami przeszkadza jeden mały szczegół, o którym niewielu pamięta. Jest nią terytorium Syberii bogate w surowce mineralne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mówię o Ukraińcach tutaj wyłącznie - rzecz jasna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Nie za bardzo będą mieli za co/

A "zbawienne" pożyczki? Ci co pożyczą ryzyko scedują na wszystkich i tak. Czyż propaganada nie tego jest celem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie za bardzo będą mieli za co. Chyba, że zacznie się tam karmić zwykłych ludzi kulami zamiast chleba, ale wtedy chyba nastąpi nowy rok 1917. Szykuje się tam wojna w wojnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, nie, nie, Grzegorzu... Oni borni nie dostaną. Będą ją musieli ją sobie kupić za swoje pieniądze. To jest taki majstersztyk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwilą opublikowałem ten artykuł w autorskim tłumaczeniu na angielski:

http://www.news4press.com/Meldung_852708.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.