Facebook Google+ Twitter

Dajcie nam tylko farby!

  • Piotr Z
  • Data dodania: 2008-07-16 16:44

Pracują ponad 10 godzin dziennie. W spoconych dłoniach trzymają pędzle i wałki. Drapią i gruntują ściany, by za chwile je pomalować. Ich wynagrodzenie to... uśmiech ludzi, u których spędzają cały dzień.

Młodzi wolontariusze w akcji / Fot. www.kanaan.plWolontariusze, bo o nich mowa, pracują przez w lipcu w Oleśnie (woj. opolskie). Przedsięwzięcie, w którym biorą udział, odbywa się pod hasłem "Pomaluj Świat". Miesiąc temu młodzi rozpoczęli zbiórkę pieniędzy i materiałów potrzebnych do remontu mieszkań. Teraz przyszedł czas na działanie.

- Naszym celem jest dotarcie do najbardziej potrzebujących - informuje Wojtek Kochel jeden z wolontariuszy, a na co dzień student Uniwersytetu Opolskiego. - W tym tygodniu malujemy mieszkania dwóm matkom samotnie wychowującym dzieci.
Akcję organizuje Kościół zielonoświątkowy z Olesna. Przez ubiegły miesiąc zbierali wolontariuszy i informacje o osobach do których powinni dotrzeć. Efekt: w akcje zaangażowało się około dwadzieścia osób z Olesna, Częstochowy i Koszalina. Ich wywiad środowiskowy pozwolił wytypować osoby, którym należy najbardziej pomóc. Zdobyli adresy, sprawdzili stan mieszkań i potrzeby, po czym podwinęli rękawy i ruszyli do akcji.

- Obie panie, którym zaproponowaliśmy pomoc w tym tygodniu, zareagowały bardzo entuzjastycznie - mówi Wojtek. - Nasza praca w przyszłym tygodniu będzie zależała od tego ile materiałów, w tym farby, nam pozostanie.
Wolontariusze wciąż szukają sponsorów, brakuje im wszystkiego prócz zapału do pracy.

Kiedy pytam jak reagują na zarzuty o agitację do swojego Kościoła, odpowiada:
- To głosy tych, którym nie podoba się to co robimy. Chcemy bezinteresownie pomóc innym, oferując swój czas i potrzebne materiały. Każdy może się przyłączyć do naszej akcji, bez względu na wyznanie, wiek czy miejsce zamieszkania. Czekamy na każdą parę rąk.

Planowo akcja ma potrwać do 25 lipca. Wszystkie informacje i kontakt do wolontariuszy na stronie www.pomalujswiat.kanaan.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

[+] Jakkolwiek nie jestem zwolennikiem zielonoświątkowców, to inicjatywa jest bardzo ciekawa i godna poparcia. Link do strony nie działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.